«Головні правила інтимної молодості — кохання та регулярний секс», — Людмила Шупенюк

Велике інтерв’ю про відмову від сексу, підвищення лібідо, вправи Кегеля та ефективні методики інтимного омолодження

Висока якість життя передбачає не тільки грамотний підхід до харчування, превентивну медицину, процедури для подовження молодості шкіри, а й інтимне здоров`я. 

Щоб дізнатись про збереження краси та відмінного самопочуття, beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька за підтримки бренду Asclepion, який представляє Alfa Spa Development, зустрілася з лікаркою акушеркою-гінекологинею, засновницею клініки жіночого здоров’я Shupeniuk Medical club, гінекологинею-естетисткою, експерткою телеканалу СТБ, ведучою проєкту «Я соромлюсь свого тіла» Людмилою Шупенюк

Олена Бабіцька: Інтимне омолодження — одна з найбільш табуйованих тем навіть серед близьких подруг. Які найбільш ефективні методи для цього існують? 

Людмила Шупенюк: Мене дуже дивують деякі табу, особливо в питаннях здоров’я. Я вам більше скажу: у деяких лікарів це питання викликає агресію через слово «омолодження». Нібито омолодити інтимну зону неможливо і це все «від лукавого». (Сміється.)

Я б сказала, що ми не омолоджуємо, ми доглядаємо за частинами тіла. 

Обличчя теж омолодити неможливо. Але всі ми, тим не менш, користуємося кремами для обличчя, масками, сироватками, робимо ін’єкції, апаратні процедури, пластичні операції. Чому так? Тому що це наш «фасад», і його всі бачать. А також тому, що нам хочеться виглядати молодше — для того, щоб мати регулярний секс, приваблювати, отримувати задоволення від життя.

Коли ж ми говоримо про інтимні частини тіла, наше сприйняття чомусь змінюється. Проте, інтимне життя є невіддільною складовою нормального життя в соціумі. Тому, якщо ви позиціонуєте себе як молода жінка, що поганого в тому, що ви омолоджуєте інтимну зону? Причому я не маю на увазі наповнення полових губ або лябіопластику. Я кажу про лікування атрофичніх змін, тому що саме так правильно називаються ці процедури.

Якщо у жінки зменшується кількість гормонів, витончення слизових, опущення, нетримання сечи, сухість і дискомфорт при статевому акті — чому люди вважають, що все це не потрібно лікувати? Власне, інтимне омолодження цим і займається.

Це моя відповідь жінкам, які в коментарях до моїх відео у соцмережах про інтимне омолодження пишуть: «Все це потрібно тільки порноактрисам».

Але все це не про красу! Це про відчуття і ваш комфорт. 

Тому що, коли я бачу, що нетримання сечі лікують урологічними прокладками, — це все одно, що обільну менструацію лікувати гігієнічними прокладками. Нам варто лікувати саме причину. 

Якщо комусь не подобається назва «інтимне омолодження» — називайте це як хочете, але те, що ми зробили з цієї теми табу, — абсурд.

Що поганого у тому, що жінка у 50-60 років має повноцінне сексуальне життя і не має проблем (бактеріальних вагінозів, які виникають на тлі естрогенодефіциту або ж опущення чи нетримання сечі)? Можливо, якщо жінка буде звертати увагу на тривожні симптоми у 35-40 років, то у 50-60 просто не матиме таких проблем.

Я впевнена, що можливість вільно розмовляти на цю тему демонструє високу культуру догляду за своїм тілом. Якщо ми збираємося жити довго та якісно, маємо доглядати не тільки за «фасадом», а й за «глибоким фронтом».

О.Б.: Сьогодні багато жінок турбуються про зниження лібідо. Це також пов`язано зі стрес-фактором чи причина може бути зумовлена іншими тригерами? Як зазвичай ви допомагаєте розв`язувати цю проблему?

Л. Ш.: Колись теми сексу, статевого потягу, бажання, оргазму та задоволення мало хто обговорював у принципі. Сьогодні ж, враховуючи ти, що я багато говорю зі своїми пацієнтами навіть у соцмережах, до мене жінки приходять з такими запитаннями. Нажаль, не те що кожна друга, а навіть набагато частіше, скаржаться на те, що є знижене лібідо. 

Я скажу так: будь-які порушення бажання, збудження, отримання оргазму — це на 70% психологічна проблема. Ми всі зараз живемо у складних умовах, і це стосується кожного. Досить часто у жінок є така позиція: «Якщо б мені повернули чоловіка, із лібідо було б усе чудово». Це теж облуда, тому що насправді після стресу і всього того, що ми пережили — і жінки, і чоловіки, — зовсім не факт, що бажання відновиться. 

Дуже часто доводиться працювати з психологами, тому що це посттравматичний синдром. Я знаю такі пари, які сьогодні живуть разом, але не живуть статевим життям вже шість місяців або навіть рік — і це абсолютно молоді люди! Кожен по-своєму реагує на стрес.

Решта 30% проблем із лібідо пов’язані з хворобами, неадекватною контрацепцією, порушеннями у жіночому та чоловічому організмі або віковими змінами. Тому що з роками лібідо все одно буде знижуватися внаслідок зниження рівня задоволення, змін у гормональній системі. 

Сьогодні є дуже багато жінок, які бояться старішати та прикладають максимум зусиль, щоб у 50-60 років виглядати на 30. Але коли я бачу таких жінок на кріслі, бачу зміни, які роблять статеве життя практично неможливим. Тоді я питаю про дату останнього сексу і чую відповіть про п’ять і більше років без сексу. Тобто жінка навіть не підозрює, які зміни відбуваються в її організмі. Якщо ніяк не діяти, то статевий акт, скоріш за все, не викличе у неї ніяких позитивних емоцій. 

О.Б.: Проблема зниження лібідо також пов’язані із сухістю у піхві, яка стає причиною дискомфорту і відмови від сексу?

Л.Ш.: Так. А сухість може бути пов’язана із віком, контрацепцією, деякими гормональними порушеннями, захворюваннями ендокринної системи. Не треба думати, що сухість — це тільки про вік жінки. Безумовно, здебільшого це пов’язано з віковими змінами. Тому що так ми запрограмовані природою: коли в нас згасає менструальна функція, може з’являтися сухість у піхві. Це торкнеться усіх жінок без винятку. Звісно, у всіх це буде проявлятися по-різному та в різні роки, але я ніколи не повірю в історії про 80-літніх жінок, у яких є природнє гарне зволоження під час сексу. Звісно, така ситуація досить очікувана та до неї потрібно готуватися. 

Але є жінки, які мають лактаційну аменорею після пологів. Вони будуть спостерігати такі самі прояви: сухість, дискофморт або больові відчуття під час сексу, поява тріщин та кров’янистих виділень. Все це погіршує і без того складну ситуацію, коли жінка після пологів не хоче сексу через претензії до свого зовнішнього вигляду, дефіциту сну та дитини, яка докорінно змінює життя.

Також, сухість у піхві може бути у жінок, які довгий чай використовують гормональну контрацепцію. 

Сьогодні багато людей приймають антидепресанти, які внаслідок пригнічення нервової системи впливають і на бажання, і на кількість смазки, і на отримання оргазму. З одного боку, антидепресанти допомагають «витягнути» емоційний стан, але певним чином впливають на нашу ендокринну систему, — наприклад, відбувається набір ваги або збільшення рівня пролактину.

О.Б.: Проблему сухості можна вирішити завдяки лубрикантам?

Л.Ш.: Якщо є можливість вплинути на причину сухості — ми маємо впливати на причину. Лубриканти є допомогою, а не лікуванням. По суті, це заміщення природньої смазки. Але в даному випадку треба вирішувати проблему витонченості слизових оболонок, зміну мікрофлори.

Тобто цей стан потребує лікування: комусь підійде гормонозамісна терапія, комусь — зволожувальні креми та свічки, комусь — ін’єкції гіалуронової кислоти, комусь — регулярний секс, комусь — лазер або деякі інші апаратні методи лікування. У однієї проблеми завжди дуже багато граней, тому і методів вирішення достатньо. Річ у тім, що причиною сухості може бути і гіпотериоз, і 60-річний вік. 

О.Б.: Назвіть золоті правила інтимної молодості.

Л.Ш.: Звісно, неможливо жити вічно молодим, але якщо ми говоримо про жіноче здоров’я, то всі питання з цієї сфери не мають бути табу. 

Почнемо з того, що жінка змолоду має знати правила підмивання. Навіть сьогодні я часто бачу рекомендації в дусі «помийтеся господарським милом» або «розведіть марганцовку та зробіть спринцевання». Невже інших засобів та підходів немає? 

Мої золоті правила інтимної молодості:

Гігієна

Варто звертати увагу, як ви доглядаєте за цією зоною. Це не тільки про щоденний догляд, а й про «гігієну» стосунків, тобто ми маємо пам’ятати, що захворювання, які передаються статевим шляхом, впливають на здоров’я інтимної зони (гормони, відчуття, виділення або хірургічні втручання).

Правильно підібрана контрацепція

Головне, що зберігає інтимну молодість, — кохання та регулярний секс (не менше двох разів на тиждень). Насправді регулярний секс розв’язує дуже багато проблем. Саме під час сексу відбувається приток крові до слизових оболонок, злущування та відновлення епітелію, виділення гормонів та біологічно активних речовин. Американські вчені проводили цікаве дослідження: у жінок, які займаються проституцією, майже не буває нетримання сечі завдяки тренованим м’язам. А у жінки, яка з віком все частіше відмовляється від сексу, неприємні симптоми будуть значно швидше прогресувати. Тому що, поки ми «користуємось» цією зоною, вона у нас буде «триматися до останнього». (Посміхається.)

Догляд

Правильний догляд, до якого відноситься своєчасна замісна гормонотерапія, використання лубрикантів, зволожувальних кремів, свічок для підтримки нормальної мікрофлори і pH, апаратні методики і гімнастика для інтимних м’язів. Насправді працює все. Не працює тільки якщо нічого не робити. 

Це як з обличчям: сьогодні важно знайти жінку, яка не користується кремом для обличчя. Проте, навіть якщо користуватися кремом до 90 років, навряд чи можна зберегти обличчя в стані молодості. Тому логічно, що всі ми комбінуємо різноманітні процедури: ін’єкції, масажі, маски, апаратні процедури. 

Все, що раніше використовувалося у косметології обличчя, сьогодні «спустилося» в інтимну зону (зовнішні і внутрішні статеві органи). Чудово, що ми маємо арсенал і можливості це використовувати. 

О.Б.: Чи вважаєте ви, що всім дівчатам корисні всілякі тренування для інтимних м`язів (наприклад, Кегеля)?

Л.Ш.: А ви як вважаєте, заняття йогою або ранковою гімнастикою всім корисні? (Посміхається.) Так само й тренування Кегеля. Інтимна гімнастика не тільки для тих, хто хоче бути «вау» в сексі. Насправді, коли ми говоримо про вправи для інтимних м’язів, — це не тільки про сексуальні відчуття, як нам намагаються «продати» у різноманітних онлайн-марафонах. 

Це про те, щоб у вас не було опущень, нетримання сечі та багатьох інших проблем. Але гімнастика працює лише в разі регулярних занять — власне, так само, як зі звичайним спортом.

До речі, жінки, які починають робити гімнастику для інтимних м’язів, зазвичай отримують крепатуру. І думають, що їм це навантаження не підходить. Насправді, дуже важлива системність: гімнастика починає давати результати після 3-4 місяців регулярних занять — тобто 3-4 рази на тиждень. В ідеалі в інтервалах між інтимною гімнастикою має бути секс.

О.Б.: Розкажіть про інноваційний лазерний апарат Juliet, який здатен вирішити багато проблем жіночого здоров`я вже після першого використання. Яких відчуттів чекати в процесі процедури? Скільки зазвичай триває реабілітаційний період?

Л.Ш.: Власне, Juliet — це насадка для лазерного апарата, яким ми лікуємо жінок, які зіткнулися з проблемою атрофії і певних змін в організмі. Коли ми говоримо про апаратні методики лікування, ця додаткова можливість допомогти у розв’язанні деяких проблем. Звісно, якщо річ іде про зниження гормонів, найкращий варіант — це дати жінці гормони. Але що робити жінкам, яким протипоказані гормони, які бояться гормонів або мають гормонозалежні пухлини? Або є молоді жінки, у яких є релаксація (розширення) піхви після двох-трьох або після проблематичних пологів. 

Тобто іноді нам необхідно працювати не тільки з атрофічними змінами, а й з початковими стадіями опущення або релаксації піхви, нетримання сечі, посткоїтальні цистіти. З усіма цими проблемами, а також на їх профілактику, успішно працює Juliet. Апаратні методики впливають на якість слизових оболонок — роблять їх дещо щільнішими, покращують зволоження, а це може призвести до ліквідації релаксації піхви, нівеляції опущення стінок піхви першого ступеня.

А якщо жінка також робить гімнастику і використовує зволожувальні свічки, то вона отримує ще більший ефект. Я завжди «за» будь-які нові можливості, які можуть покращити якість нашого життя. Так, вони не завжди працюють у 100% людей, але — будемо відверті — у 100 % не працює жодна методика. 

Також є ситуації, коли необхідне вже хірургічне втручання, а не апаратні методики, або коли їх можна комбінувати. Якщо є можливості — давайте їх використовувати! Якщо у вас є лише простий олівець — ви малюєте лише ним. Але якщо ви маєте всю палітру олівців — нащо малювати одним кольором, вірно? 

Процедура Juliet є абсолютно безпечною, якщо лікар буде використовувати її за призначенням. Тобто якщо він враховує всі протипоказання,  рекомендації, методики. Наприклад, ні в якому разі не варто виконувати цю процедуру, якщо у жінки є запалення або тяжка дисплазія.

Ця процедура переноситься більш комфортно, ніж лазер для обличчя, тому що ми працюємо на інших потужностях. Деякі лікарі роблять знеболення перед процедурою, я під час першого сеансу ніколи не роблю, тому що мені потрібен зворотний зв’язок від пацієнтки. Звісно, у всіх різна чутливість, а жінки, які вже зіткнулись з атрофічними змінами, будуть відчувати дискомфорт за будь-яких методик і втручань, навіть при сексі.

Але в принципі ця процедура достатньо безболісна, комфортна і ефективна — звичайно, вона не поверне вам відчуття молодості на всі 100%. Але жодна процедура у світі на це не здатна. Проте, безумовно, Juliet покращує лубрикацію, тургор тканин, а також відчуття. А якщо жінка ставиться до процедури позитивно, а не з думками «я доведу, що і це мені не допоможе» — вона одразу відчує приємні зміни в інтимному житті.


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали