Сезон свят підійшов до завершення, проте для багатьох вони стали серйозним випробуванням та своєрідною перевіркою організму на міцність. У новорічний період, який більше схожий на тотальний читміл із достатком алкогольних коктейлів, салатів з майонезом та шоколадних тортів, навантаження на печінку та інші органи зростає у десятки разів.
Instagram: @emrata
Щоб відновити організм після свят, скористайтеся цими нескладними правилами:
1. Якщо ваша мета — швидке відновлення та робота організму в «молодому» режимі, їжте антиоксиданти. Вони вдосталь є в селері, свіжих ягодах, манго, авокадо, винограді темних сортів, всіх видах салатної зелені, шпинаті, броколі, болгарському перці, цитрусових, цибулі, часнику та артишоках.
2. Підтримуйте водний баланс організму. Зазвичай він розраховується за такою формулою: на кожен кілограм маси вашого тіла має припадати 30 мілілітрів води. При цьому пам`ятайте: більшу частину норми краще випивати у першій половині дня, щоб знизити навантаження на нирки та не допустити набряків.
3. Щоб якнайшвидше нівелювати агресію одного із найагресивніших токсинів, який впливає організм — алкоголю, приймайте вітаміни В1 (сприяє завершенню розкладання етилового спирту на воду і вуглекислий газ) і В6 і стимулює роботу печінки і сприяє очищенню організму).
Instagram: @mirandakerr
4. Обов`язково приймайте 500 мг вітаміну С деякий час (хоча б тиждень). Цей вітамін допомагає організму швидше вивести алкогольні токсини.
5. Включіть у щоденний раціон пробіотики, які допоможуть відновити здорове кишечне середовище. Шукайте ці цінні речовини для кишечника в кимчі, квашеній капусті, грецькій йогурті, кефірі, айрані, чаї пуері, темпі і ферментованих сирах. Якщо такої можливості немає, придбайте в аптеці готові капсули з пробіотиками.
6. Якщо хочете повернути нормальний режим після святкових розгулів, приймайте також магній — цим мікроелемент налагоджує сон і допомагає звести вироблення гормонів стресу до мінімуму.
7. Після великої кількості всілякої їжі на свята не варто йти в голодуючий режим або пропускати прийоми їжі. Натомість їжте невеликими порціями 4-5 разів на день, спираючись на якісний білок — тофу, хумус, бобові, нежирну рибу, індичку, яйця і молоді сири, —який сприяє тривалому насичення.