6 правил непробивного імунітету

Як захистити організм від хвороб у період вірусів та застуд

Зміцнення імунітету найчастіше турбує нас у холодний сезон, коли віруси та застуди атакують з подвоєною силою. Як зробити імунітет сильнішим, знає експерт готелю KalariKovilakom.

KalariKovilakom — це палац аюрведи, перший і єдиний у своєму роді, розташований в індійському штаті Керала. Згідно з давньою легендою у X столітті до передгір’я Аннамалаї в Кералі приїхав князь Дхармаварман, який страждав на хворобу шкіри. Князя привабила чутка про цілющі властивості води з місцевих джерел та лікарського дерева венга. Дхармаварман залишився на цій індійській землі та заснував королівство Венгунад («Земля дерева венга»).

Його нащадки правили тут ще довгий час. У XIX столітті вони збудували палац KalariKovilakom. Сьогодні палац відреставровано та перетворено на оздоровчий простір. KalariKovilakom — це не звичний спа-курорт, не палас-готель, не аюрведичний центр і не ашрам, а все разом. Аюрведичні процедури, масажі, харчування та трав’яні настої в KalariKovilakom підбираються лікарями індивідуально і супроводжуються заняттями йогою, пранаямою та медитаціями.

Що дуже підвищує імунітет?

Головний лікар клініки KalariKovilakom доктор Джохар ділиться щоденними практиками в домашніх умовах, які допоможуть підтримати організм у тонусі та залишитися здоровими:

1. Вітамін С відіграє важливу роль у підтримці імунної системи — їжте більше цитрусових фруктів.

2. Лікар Джохар також рекомендує додати до раціону індійську добавку чаванапраш, у якій міститься багато корисних вітамінів (1 ч. л. вранці або ввечері з теплою водою після їди). Її особливо важливо приймати в інфекційний період.

3. Щоденні фізичні навантаження (йога, різні асани, розтяжка, прогулянки на свіжому повітрі, біг чи аеробіка) допомагають зберігати тіло у гарній фізичній формі.

4. Приймайте сонячні ванни. Вітамін D сприяє виробленню серотоніну (гормону щастя) та мелатоніну, який регулює сон, суттєво допомагаючи роботі імунної системи. Рекомендується приймати сонячні ванни рано-вранці або ввечері по 20-30 хвилин на день.

Як посилити імунітет швидко?

5. Пранаяма зміцнює дихальну здатність легень. Лікар рекомендує робити 15 хвилин дихальних практик і потім 10-15 хвилин йога-нідри (психологічний напівсон, йога сну). Це допоможе зосередити увагу на тілі, щоб прискорити процеси лікування.

6. Рекомендуються водні процедури (краще ванни) двічі на день. Спочатку нанесіть оливкову або лляну олію з невеликою кількістю солі на зону декольте та грудну клітку, помасажуйте протягом 10 хвилин, залиште на 20-25 хвилин. Після цього прийміть душ або ванну. Цей регулярний ритуал сприяє легеневій циркуляції та оздоровленню дихальних органів у цілому.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Перше інтерв'ю автора Telegram-каналу «Николаевский Ванёк»


Читайте також
Популярні матеріали