5 сезонних фруктів, які зміцнять імунітет та дадуть енергію

Відповідь на питання про те, чим можна замінити солодощі

За рахунок зниження температури та скорочення тривалості світлового дня холодний сезон диктує організмові свої правила. Щоб зміцнити нашу імунну систему і дати їй шанс максимально підготуватися до непередбачених ситуацій та в потрібний момент захистити нас, варто до щоденного раціону включити фрукти.

Зіркова дієтологиня Наталія Самойленко нагадує ідеальний варіант, який допоможе замінити солодощі в непростий прохолодний сезон.

Грейпфрут

Він не належить до продуктів із негативною калорійністю, але сприяє схудненню завдяки великій кількості води та клітковини та пов’язаною з цим ситістю.

У своєму складі містить вітаміни С, А, групи В, цинк, мідь та залізо, які разом сприяють злагодженій роботі імунної системи. Крім того, ці вітаміни допомагають підтримувати цілісність шкірного покриву, котрий є захисним бар’єром від інфекцій.

Такі антиоксиданти, як бета-каротин, лікопін та флаваноли, допоможуть запобігти розвитку деяких хронічних захворювань, а лимонна кислота — зменшити утворення оксалатно-кальцієвих каменів у нирках.

Instagram: @izabelgoulart

Гранат

Цей фрукт приносить унікальну користь для здоров’я завдяки двом антиоксидантам. Сік та шкіра граната містять пунікалагін. Він має утричі більшу активність у порівнянні з червоним вином та зеленим чаєм. Корисна пунінова кислота міститься в олії насіннячка граната.

Хурма

Терпка серцевина у хурми — через дубильні речовини, які надають незрілим плодам сухого гіркуватого смаку. Фрукт багатий на  тіамін, рибофлавін, фолати, магній і фосфор.

Одна хурма містить більше половини рекомендованої добової дози жиророзчинного вітаміну А, а також потужні антиоксиданти, які борються з оксидативним стресом і роблять нас дужими.

Апельсин

Незважаючи на вміст цукру, апельсин має низький глікемічний індекс завдяки поліфенольним сполукам (геспередину та антоціанаму), каротиноїдам (бета-криптоксантину і лікопену) та харчовим волокнам. Містить вітамін С, тіамін, фолат, калій. Хоч апельсин і не багатий на залізо, однак лимонна кислота та вітамін С у його складі покращують процес засвоєння цього елемента.

Instagram: @hoskelsa

Груша

Особливо багата на фолієву кислоту, вітамін С, мідь і калій. Їжте грушу разом із шкіркою, тому що там міститься ушестеро більше поліфенольних антиоксидантів, ніж у м’якоті, у тому числі кварцетин, який входить до протоколу лікування від Covid-19. Фрукт має пребіотичні властивості, збагачує «хорошу» міфрофлору кишечника і налагоджує його роботу.

 


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Читайте також
Популярні матеріали