5 перевірених правил стрункості взимку

Науково обгрунтованими прийомами ділиться експерт платформи ПроЗдорове, кандидат біологічних наук, Олена Лівінська

Традиційно взимку ми схильні набирати вагу, від якої навесні щосили намагаємося позбутися. Нам хочеться більше залишатися вдома, пити каву із тістечком і дивитися улюблений серіал. Ми менше рухаємося, тож тістечка більшою мірою залишаються на наших боках. Ще — ми бачимо мало сонячного світла. А через це може виникати так звана, «зимова депресія» Вона проявляється не лише, як сонливість і поганий настрій, але й тягою до високовуглеводної їжі.

Тому ми то сумуємо, то їмо тістечка, то знову сумуємо. А такий комфортний «оверсайз» — наче найнадійніший друг, приховує сліди всіх наших солодких і висококалорійних гріхів!

Екстремальне схуднення, яке неодмінно буде популярним навесні, дуже шкодить нашому здоров’ю.

Тож аби через місяць не страждати — прості секрети допоможуть не набрати зайвих кілограмів та навіть скинути вже отримані «новорічні бонуси».

как похудеть

Instagram: @hoskelsa

Ні дня без салатів

Це якраз і є відповідь на питання «що ж з’їсти, аби схуднути?». Салати, а значить овочі, є джерелом клітковини. Вона дає нам відчуття ситості, але не перетравлюється в нашому кишківнику. Тому ми отримуємо мало калорій і нам менше хочеться чимось перекусити.

Ще один бонус клітковини — її люблять їсти наші кишкові бактерії.

І коли вони її їдять, то утворюють корисні для нас речовини — коротколанцюгові жирні кислоти. Ці кислоти потрапляють в кров та пригнічують утворення гормону голоду.

Як готувати салати для стрункості?

Ви можете обирати будь-який салат на свій смак, але зважайте на наступне:

  • 90% компонентів мають складати овочі;
  • Мінімум солі (найкраще — не солити взагалі);
  • Якщо все ж хочеться салату із майонезом, замінюємо його на йогуртовий соус.

Йогуртовий соус: до густого йогурту додаємо лимонний сік, гірчицю та розчавлений часник, трішки солі та ретельно перемішуємо.

Приклади смачних зимових салатів можна побачити тут.

Замість солодкого — попити води і порухатися

Коли ми довго сидимо на місці і чимось зайняті, то в якийсь момент нам одночасно починає хотіти і солодкого, і поспати. Знайомо? Це — тому, що ми не рухалися і не пили воду. Кров при цьому стала густіша і її рух сповільнився. До мозку менше надходить кисню і глюкози. І тому нам хочеться кави із шоколадом, або ж подрімати.

Склянка води і проста рухова пауза (наприклад, 10 присідань) врятують вас від багатьох нових сантиметрів у талії!

Освітлення — важливе

Як вже згадувалося, взимку ми мало бачимо сонця і це може порушувати утворення гормонів, пов’язаних із сном та відчуттям радості. І нам хочется постійно спати, погіршується настрій, тягне на солодке. Це явище називається сезонний афективний розлад, або ж, так звана зимова депресія. Жінки страждають від неї в 4 рази частіше, ніж чоловіки!

Це прикре гормональне непорозуміння сприяє переїданню. Як із цим боротися?

  • Стараємося бувати надворі в світлу пору доби, та особливо, коли виглядає сонце;
  • Збільшуємо кількість світла у приміщенні.

Турбота про кишкові бактерії

Бактерії можуть впливати не лише на перетравлювання, але й на наш настрій і, звичайно ж — розмір нашої талії!

У стрункіших людей різноманітніша і здоровіша мікробіота, у якій більше лактобацил та біфідобактерій.

Бактерії утворюють метаболіти, які впливають на наше відчуття голоду і на процеси запасання жиру.

Тому турбота про кишкові бактерій важлива не лише для комфортного відчуття в животі, а й для того аби було більше бажання носити облягаючі сукні.

Аби бактеріям всередині було добре, їх потрібно годувати смачною для них їжею, а також споживати продукти, багаті цими корисними бактеріями.

Наші бактерії люблять клітковину і поліфеноли.

  • Клітковина: в овочах, фруктах, зелені, цільнозернових продуктах, горіхах.
  • Поліфеноли: у ягодах, какао, чорному шоколаді.

При цьому потрібно уникати продуктів із надмірною кількістю цукрів. Важливо, наприклад, їсти саме ягоди та фрукти, а не джеми чи соки, а у випадку шоколаду обирати плитку із максимальним вмістом какао та із мінімальним вмістом цукру.

Продукти, що містять корисні бактерії — кисломолочні напої та ферментовані овочі (квашена капуста, помідори, огірки). Останніх варто не переїдати, бо вони містять чимало солі.

А от йогурти із пробіотиками, біфідобактеріями допоможуть збільшити кількість корисних бактерій у кишківнику, а також є гарним джерелом легкозасвоюваного білку та кальцію.

Рух

Цей секрет працює кількома способами:

Перший — коли ми рухаємося то спалюємо калорії, а значить стрункішаємо.

Другий — під час фізичної активності у нас виробляється цілий букет різних гормонів та нейромедіаторів, які роблять наступне: 

  • пригнічують відчуття голоду;
  • покращують настрій;
  • підвищують нашу самооцінку.

При достатній руховій активності м’язи зміцнюються, кров інтенсивно приносить поживні речовини до всіх органів, у тому числі, і до шкіри. Шкіра набуває здоровішого вигляду, стає більш зволоженою і пружною. 

Як рухатися взимку більше?

  • Прогулянки надворі. При цьому можна і свіжим повітрям подихати, і з друзями поспілкуватися, і навіть пограти в сніжки;
  • Ранкова зарядка — бадьорить, піднімає самооцінку і налаштовує на позитивну хвилю. Ну і, звичайно — робить красивим і сильним наше тіло;
  • «Музичні рухові паузи». Наприклад, увімкнути свою улюблену пісню, та поки вона триває, зробити маленький комплекс вправ. Це займе лише 3-5 хвилин, але кровообіг і настрій точно покращаться, м’язи відчують тонус, спати і солодкого теж перехочеться. А якщо таке робити частіше, то можна досягнути справді дуже непоганих результатів;
  • Масаж — якщо робити його комусь! Це може стати гарним комплексом вправ для вашого плечового поясу, а також додасть додаткової приємності стосункам.

І нехай зима буде повною позитиву, затишку і натхнення, а весна, що зовсім вже зовсім скоро прийде, застане вас у гарній формі та настрої. Більше корисної інформації про їжу для здоров’я, стрункості та краси на  prozdorove.com.ua. Інформаційний ресурс ПроЗдорове — інтепретаційна платформа офіційних рекомендацій МОЗ ро харчування.

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали