15 перевірених способів запобігти похміллю

Щоб ранком після бурхливої вечірки почуватися чудово

Будь-який експерт скаже, що найкращий спосіб запобігти похміллю — це повна відмова від випивки. Річ у тому, що немає наукового підходу до усунення побічних ефектів алкоголю.

Експерти іноді також багато п’ють. Фішка в тому, що вони знають секрети, які допомагають уникнути нудоти, головного болю, запаморочення та інших посталкогольних розладів.

Прийміть полівітаміни

Помилка полягає в тому, що похмілля пов’язане лише зі зневодненням. Але головні причини — це запалення та окиснювальний процес. Вам набагато легше буде запобігти похміллю, ніж боротися з ним. Антиоксиданти чудово пом’якшують шкоду від алкоголю для організму. Тому перед алкогольною вечіркою випийте полівітаміни чи гранатовий сік.

Замовте гамбургер замість салату

Те, як алкоголь засвоюється організмом, залежить від якості їжі. Директор програми досліджень алкоголю Елізабет Ковач радить їсти їжу, в якій є вуглеводи, білки та жири. Поїсти слід перед тим, як ви зробите перший ковток алкоголю.

Відпочиньте

Це здається очевидним, але більшість із нас регулярно не висипається. Сон, звичайно, не врятує від похмілля, але підвищить імунітет і допоможе організму підготуватися до вживання алкоголю.

Пропустіть шампанське

Бульбашки в ігристому прискорюють і посилюють поглинання алкоголю. Це викликає особливо важке похмілля. Відмовтеся від перших «урочистих» келихів на користь води чи соку.

Чергуйте грамотно

Алкоголь зневоднює організм. Кокосова вода та фітнес-напої чудово замінюють воду та поживні речовини, тим самим знижуючи силу похмілля.

Не паліть

Дослідження студентів, опубліковане в Journal of Studies, говорить про вплив куріння на тяжкість похмілля. Учені довели, що вживання алкоголю, куріння та симптоми похмілля взаємопов’язані. Намагайтеся не курити хоча б під час алкогольних вечірок.

Вибирайте «світлу сторону»

Горілка та джин містять менше токсинів та домішок, ніж їхні «темні побратими» — віскі, лікери та ром.

Не пийте солодку газованку

Замість неї вибирайте фруктові чи овочеві соки. Вони не врятують від важкого похмілля, але підтримають організм завдяки вмісту вітамінів.

Не пийте алкоголь під час хвороби

Симптоми застуди: лихоманка, біль у м’язах та озноб — здатні погіршувати стан похмілля. Тому під час хвороби жодних шумних вечірок з алкоголем!

Не перестарайтеся з водою

Багато хто, намагаючись врятуватися від важкого ранку, п’є дуже багато води після алкоголю. Однак така кількість рідини може спричинити стрес для організму. Правильніше випити 1-2 склянки води перед сном і залишити одну склянку біля ліжка на ранок.

Спіть у масці

Алкоголь порушує глибоку фазу сну. Особливо небезпечно це, якщо ви засинаєте під ранок. Щоб уникнути цього, користуйтеся маскою для сну — вона створить ефект темного простору, і ви зможете виспатися.

Обережніше з ліками

Уникайте поєднання алкоголю та болезаспокійливих засобів. Цей коктейль може завдати шкоди вашій печінці та ниркам. Протизапальні препарати з ібупрофеном, навпаки, блокують запалення, спричинене алкоголем.

Їжте яйця

Яйця — потужне джерело цистеїну, що допомагає зняти головний біль при переробці алкоголю. При виборі орієнтуйтеся на менш жирний варіант: легкий омлет чи яйце пашот.

Не пийте трав’яний чай

Дослідники з Університету Сунь Ятсена в Китаї виявили, що трав’яні чаї знижують швидкість обробки алкоголю. Отже, похмілля триватиме довше.

Пийте несолодку газованку

Ті ж таки вчені в Китаї проаналізували вплив 57 різних напоїв на алкогольний обмін. Вони виявили, що китайська версія Sprite та газована вода без добавок допомагають прискорити виведення алкоголю з організму.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали