Топ-5 правил харчування в гостях від українського дієтолога

Поради для тих, хто не хоче набрати вагу за період новорічних свят

Сезон новорічних застіль у розпалі! На носі Святвечір та Різдво, значить, знову багато їжі. Як не скривдити господарку вечора, але й не луснути від кількості з`їденого — знає зірковий український дієтолог Наталія Самойленко.

5 правил харчування в гостях:

1. Не треба заздалегідь голодувати весь день перед походом у гості, щоб потім виконати програму «З`їсти все». З`їсти все одно не вийде! Нехай протягом дня у вас будуть два повноцінні прийоми їжі: сніданок та обід. Так увечері ви зможете контролювати свої спокуси за святковою вечерею, а вашому організму буде легше впоратися з їжею.

2. Якщо ви зголодніли і відчуваєте, що готові проковтнути слона, не кладіть собі на тарілку все, що бачите на столі. Спробуйте спочатку пару страв, і ви побачите, що змогли насититися меншою кількістю їжі, ніж припускали.

3. Їжте повільно. По-перше, це правило гарного тону. По-друге, це корисно для вашого ШКТ! Вашому мозку потрібно трохи часу, щоб зрозуміти, що ви ситі. Ретельно пережовуйте їжу, насолоджуйтесь душевним спілкуванням із рідними і ви почуєте сигнал про насичення раніше, ніж встигнете проковтнути все, що поклали у тарілку.

4. Вмійте вчасно сказати стоп. Навіть якщо на тарілці залишилася їжа, зовсім не обов`язково її вичищати до блиску. Щоб не образити господиню, попросіть її запакувати частину їжі, що залишилася, «з собою».

5. Менше борошняного. Хліб, булочки, багет містять непотрібні калорії, які, до того ж, викликають апетит. Будьте обережними з пісними варениками — така їжа не піде вам на користь.


Реклама

Популярні матеріали

Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Галета з абрикосами та мигдалем: покроковий рецепт


3 найкращі вправи, які чудово знімають стрес


Читайте також
Популярні матеріали