10 правил інтуїтивного харчування для жіночого здоров'я

Що, коли і в якій кількості їмо – вирішуємо самі

Термін «інтуїтивне харчування» звучить так, ніби йдеться про дієту, складену за участю містичних сил. Але насправді все навпаки. Інтуїтивне харчування — не що інше, як розумний та раціональний підхід до їжі. І зовсім не дієта.

Нерідко всілякі системи харчування вигадують саме ті, хто самі прагнуть схуднути. Професор Університету Юти Стівен Хоукс — з-поміж них. На початку 90-х, зав`язавши з виснажливими дієтами, які давали лише короткостроковий результат, він винайшов метод інтуїтивного харчування і завдяки йому за рік схуд зі 100 до 84 кг, потім до 78. З того часу доктор випустив книгу Intuitive Eating, заснував Національний інститут інтуїтивного харчування, назавжди покінчив із голодуваннями та розвантажувальними днями та, як і раніше, важить 78 кг. ELLE.UA розповідає про основні засади системи харчування Стівена Хоукса.

10 принципів інтуїтивного харчування

1. Скажіть дієтам «ні». Інтуїтивне харчування докорінно відрізняється від дієт. В основі будь-якої з них лежить відмова від якоїсь групи продуктів, чи то швидкі вуглеводи, молочні продукти, тверда їжа, чи все це одразу. Але жорсткі обмеження рано чи пізно призводять до зривів і переїдання — організм вимагає свого. Звідси перший принцип інтуїтивного харчування — «Дай організму те, чого він вимагає». Не дарма цю методику успішно використовують для лікування розладів харчової поведінки, особливо булімії та анорексії.

2. Вчіться розумно ставитися до їжі. Головна помилка новачків у школі інтуїтивного харчування полягає у відсутності самоконтролю. Вирішивши, що можна їсти все і в будь-яких кількостях, вони ні в чому собі не відмовляють. Насправді, отримавши необмежений доступ до смаженої картоплі та мафінів, ви скоро зрозумієте, що така їжа викликає важкість у шлунку. І ви зможете легко обходитися без них. Зрозумівши це, ви зробите свідомий вибір на користь здорових страв. Як відомо, солодке — лише заборонений плід.

3. Навчіться відрізняти голод від апетиту. По-перше, їжте, коли відчуєте помірний голод, не доводячи себе до напівнепритомності. По-друге, не потрібно замовляти десерт тільки тому, що він так і проситься до рота та у стрічку Instagram.

4. Не ігноруйте відчуття насичення. Відкладайте вилку, коли знаєте, що наїлися (а краще «майже наїлися»). Не треба доїдати все лише тому, що в дитинстві вас вчили нічого не залишати на тарілці, або ви в гостях і не хочете образити господарів, або вже заплатили за блюдо.

5. Помиріться з їжею. Не рахуйте калорії, не розкладайте страву на білки, жири та вуглеводи. Раніше ви бачили піцу і запитували себе: «Скільки в ній калорій?» і «Якщо я з`їм її сьогодні, від чого мені доведеться відмовитись завтра?». Для прихильників розумного харчування піца — це просто піца, і вони ставлять собі лише одне запитання: «Чи хочу я з`їсти її?» Не забороняйте собі навіть найопальніший у healthy-середовищі продукт. Зрештою заборона викличе неконтрольовану потяг, зриви та почуття провини — все те, чому не місце в інтуїтивному харчуванні.

6. Отримуйте задоволення від їжі. Якщо вам не подобається вміст тарілки та сам процес їди, підсвідомо ви компенсуєте почуття незадоволення внаслідок кількості їжі або безконтрольного поглинання не найкорисніших продуктів.

7. Розділяйте потребу в їжі та потребу у позитивних емоціях. Образа, злість, самотність — здається, будь-яку душевну рану вилікує шматок торта. Чи це так насправді? Можливо, лише на кілька хвилин. А потім до негативних емоцій додасться ще одна почуття провини. Вихід — розбиратися з джерелами негативу та безпосередньо їхніми наслідками.

8. Їжа не заохочення. З дитинства ми звикли до нехитрої схеми «будеш добре вчитися/допомагати батькам — у вихідні підемо в кафе-морозиво». У дорослому житті це трансформується на «здала сесію/заслужила похвалу керівника/пробігла 5 км — маю право на шоколадку». Це не означає, що потрібно відмовитися від мотивації, просто змініть формат. Нехай нагородою стане похід на виставку, зустріч із друзями чи покупка парфуму з нотою какао.

9. Займайтеся фітнесом із задоволенням. Вибирайте ті види фітнесу, які принесуть вам позитивні емоції та заряд бадьорості, а не лише спалять максимальну кількість калорій та накачають правильні м`язи.

10. Полюбіть своє тіло. Полюбити та прийняти себе такою, якою ви є, з усіма сильними й слабкими сторонами, — не означає махнути на себе рукою. Навпаки, зрозумівши помилки, над ними легше працювати. Якщо ви чесно зізнаєтеся собі, що вам не зручно жити зі стегнами розміру L, ви вирішите худнути. Просто тепер оберете не експрес-дієту та фітнес з-під палиці, а інтуїтивне харчування.


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали