Як зберегти здоров'я волосся та красу шкіри в холодну пору року?

 Питання, що хвилюють багатьох дівчат

У нашому Instagram-акаунті ми дали можливість читачкам поставити питання щодо здоров`я волосся та шкіри, а також догляду за ними в непростий зимовий сезон, і попросили лікаря вищої категорії, дерматолога, трихолога Аллу Кононову на них відповісти. Ось що з цього вийшло.

1. Що категорично не можна робити з волоссям у холодну пору?

З настанням холодної пори року нашому волоссю потрібний особливий догляд та дбайливе ставлення. Дівчатам, які роблять укладання за допомогою утюжка, плойки та фена, не можна відразу після цього виходити на мороз — різкий перепад температури може згубно вплинути на структуру довгого волосся та стати причиною ламкості та посічених кінчиків. До речі, до такого ж результату може призвести вихід на мороз із недосушеним волоссям.

Не слід також нехтувати носінням шапки в холодну пору року.

2. Які правила догляду за шкірою кожна з нас порушує в холодну пору року?

Догляд за шкірою у теплий та холодний період року має свої особливості. Вважається, що осінньо-зимовий період є оптимальним для проведення хімічних пілінгів та лазерних процедур. Але не варто забувати, що ці процедури, крім своїх позитивних моментів, мають і деякі небажані ефекти: сухість, стягнутість шкіри і пов`язаний з цим дискомфорт, короткочасне почервоніння.

Мінімізувати ці прояви допоможуть більш насичені зволожуючі та живильні креми.

Дуже важливо в цей період почати приймати вітамінні комплекси з глибоко продуманими складами, а саме для шкіри та волосся дуже важливо наявність колагену та гіалуронової кислоти — саме ці компоненти відповідають за зволоженість та еластичність.

3. Розкажіть про лайфхаки, які допоможуть зберегти здоров`я волосся та шкіри в холоди.

Сучасні лайфхаки для краси волосся — це не бабусині масочки з меду, коньяку та яєць, а ретельно продумані салонні процедури з реструктуризації (відновлення структури стрижня та кутикули волосся) та прийом спеціально розроблених вітамінно-мінеральних комплексів з додаванням колагену та гіалуронової кислоти, які з beauty-процедурами допоможуть зберегти красу волосся та шкіри у зимовий період.

Наприклад, я віддаю перевагу перевіреним брендам із запатентованою формулою та сертифікатами якості.

До складу німецького комплексу для краси шкіри та волосся Orthomol Beauty входять:

• Базовий для росту волосся вітамін В7 (біотин) потрібен для захисту та зволоження волосся від перепаду температур. Біотин також сприяє виробленню жирних кислот, які живлять шкіру і підтримують здоровий колір обличчя.

• Мікроелемент цинк — протистоїть випаданню волосся. Мінерал зменшує утворення вільних радикалів і захищає ліпіди (жири) шкіри та фібробласти — клітини, що виробляють колаген, опорну структуру шкіри.

• Селен — активатор імунітету, перешкоджає появі лупи та запаленням на шкірі голови. Він заслужено вважається потужним антиоксидантом, оскільки допомагає уповільнити ознаки старіння шкіри.

• Гіалуронова кислота покращує зволоження шкіри, допомагає у транспортуванні поживних речовин у клітини, покращує еластичність та пружність.

• Коензим Q10 потенціює клітинну активність, вирівнює тон шкіри, стимулює виробництво колагену та еластину. Це той базовий комплекс вітамінів та мікроелементів, який допоможе зберегти баланс шкіри та волосся у зимовий період для жінок, а для чоловіків у компанії є Orthomol Beauty for Men з повноцінним складом антиоксидантів не лише для краси, а й для імунітету у зимовий період.

4. Які продукти важливі та корисні в холодну пору для шкіри та волосся? 

Здоров`я та краса — дві цілі, яких прагнуть успішні люди. Що для цього потрібно: правильне харчування, спорт та грамотний догляд за собою. У зимовий період багато хто помічає підвищення апетиту та потяг до солодкого. Щоб не набрати зайві кілограми в холодну пору року, важливо не переїдати і додати до свого раціону продукти, які допоможуть зберегти красу шкіри, волосся та нігтів.

Найважливіші з-поміж них: продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти (лосось, печінка тріски, ікра, скумбрія, тунець, оселедець, оливкова олія, волоські горіхи), вітамін D (яйця, печінка тріски, жирні сорти риби). Якщо ваше харчування не таке різноманітне, і ви піддаєте продукти термічній обробці, необхідно додавати в щоденний раціон збалансований вітамінний комплекс.

5. Які олії для волосся будуть корисні для холоду?

Масло — досить специфічний продукт догляду за волоссям. У чистому вигляді використовується досить рідко — і тільки на кінчики сухого та пошкодженого волосся. На шкіру голови олії в чистому вигляді наносити небажано — це може призводити до посилення жирності волосся, свербіння, висипань. Краще використовувати засоби якісних брендів, які називаються «масло», але мають у складі лише частину олій, і наносити їх можна на кінчики у невеликій кількості.

Проте олії не вирішать проблему сухості та ламкості волосся у зимовий період.

Обов`язково необхідне збалансоване харчування та прийом вітамінів і мікроелементів, серед яких вітаміни Е, D, омега-3 жирні кислоти — вони будуть живити волосся зсередини.

6. Як правильно зволожувати волосся?

Зволоження волосся — важливий етап б`юті-рутини. Зараз доступні різні засоби, спрямовані на зволоження та збереження структури волосся (особливо актуально це для тих, хто має довге волосся) — важливо застосовувати його згідно з показаннями і строго за інструкцією: маска наноситься відразу після миття та видалення води рушником. Немає необхідності тримати маску довше 5 хвилин — це не покращить результат, а, навпаки, призведе до надмірного розкриття лусочок кутикули. Спреї зволожують не так інтенсивно, як сироватки, але більше підходять для схильного до жирності волосся.

Важливо дотримуватись інструкції та не змішувати засоби різних виробників.

7. Які правила допоможуть зберегти красу та здоров`я шкіри та волосся у холод?

У холодний період року важливо ввести догляд за шкірою та волоссям деякі правила, спрямовані на протистояння впливу низьких температур, а також важливі зміни в раціоні. Так, у догляді за шкірою найкраще замість зволожуючих засобів використовувати живильні. Цілком логічно буде перейти на денний крем із меншим SPF. Наносьте денний крем за 30-40 хв до виходу з дому.

Крім того, необхідно включити додатковий догляд за шкірою — поживні маски, сироватки, а також засоби з вітаміном С або ретинолом. Звичайно ж, продукти з активною дією повинен підібрати косметолог, виходячи з типу шкіри, віку та інших важливих даних. У догляді за волоссям варто відмовитися від частого використання плойок та утюжків. Кутикула волосся реагує на агресію холодного повітря, тому так важливо ховати волосся під шапку або капюшон.

Але найголовніше — це підтримка організму зсередини.

Виражений ефект у профілактиці сезонного випадання волосся та тьмяності шкіри забезпечує прийом комплексів вітамінів, спеціально розроблених для шкіри та волосся. До них належить німецький бренд Orthomol Beauty.

8. Як вибрати вітаміни для шкіри та волосся на зимовий період?

Напевно, вже не залишилося жодної сім`ї, яка не зіткнулася з коронавірусом. Практично у всіх перехворілих після перенесеної інфекції спостерігається випадання волосся. Випадання починається через один-два місяці після коронавірусної інфекції та має позитивний прогноз. Це означає, що через 3 місяці ріст волосся повинен відновитися. Безумовно, рівень випадання волосся залежить від тяжкості перенесеного захворювання.

У цей період дуже велике значення має правильне харчування із підвищеною кількістю білка. Значно прискорити процес росту волосся на місці, що випало, допоможе спеціальний комплекс вітамінів Orthomol Beauty. Склад включає необхідну кількість біотину і цинку — головних стимуляторів росту волосся, а також рослинні екстракти, що впливають на якість майбутніх локонів. Мінімальний період прийому препарату – 3 місяці. За цей час бажано зробити аналіз на гормони щитовидної залози та контроль анемії, щоб виключити інші причини випадання волосся.

Після перенесеного коронавірусу рекомендується збільшити вживання продуктів, що містять вітамін С: ягід, цитрусових, хурми, яблук.

Крім того, організму необхідно отримувати у достатній кількості чисту негазовану воду.

До складу Orthomol Beauty для жінок та Orthomol Beauty for Men для чоловіків входить вітамін С, який допомагає макрофагам боротися з токсинами. Жиророзчинний вітамін Е захищає шкіру від пошкоджень та сприяє її зволоженню. Біотин (вітамін В7) сприяє виробленню кератину — основного компонента волосся, що надає їм еластичність, міцність і стійкість до негативних впливів, покращує мікроциркуляцію крові, завдяки чому волосся краще росте, зміцнюються нігті. А цинк та селен важливі для вироблення антитіл та гарної роботи всього імунітету, а також покращують зовнішній вигляд шкіри. Коензим Q10 сприяє клітинній активності, нівелює негативний вплив вірусів, вирівнює тон шкіри, стимулює виробництво колагену та еластину. Гіалуронова кислота у формулі допоможе покращити колір обличчя, підвищити еластичність та відчуття зволоженості шкіри.

Комплекс Orthomol Beauty, розроблений німецькими фахівцями, включає всі необхідні мікро- і макроелементи для росту волосся, нігтів і поліпшення стану шкіри після перенесених хвороб.

9. Які правила догляду за волоссям та шкірою потрібно змінити, щоб покращити їх якість?

Якість волосся залежить від багатьох факторів: генетика, якість харчування, засоби догляду та спосіб укладання. З усіма цими факторами, крім генетики, ми можемо працювати для покращення здоров`я волосся. На жаль, харчування не завжди буває різноманітним та багатим на вітаміни. У цьому випадку на допомогу приходять спеціально розроблені комплекси вітамінів з ретельно продуманим складом. Засоби догляду допоможе підібрати лікар-трихолог залежно від стану шкіри голови та волосся. Що залежить безпосередньо від нас, це можливість укладання: зараз нам доступні фени і стайлери нового покоління, які дозволяють навіть при щоденних укладаннях зберегти здоров`я довгого волосся.

Мрія мати здорову та гарну шкіру взимку цілком може здійснитися, якщо підійти до цього питання комплексно. Необхідно приділяти увагу не тільки косметологічним процедурам, а й збалансованому поживними речовинами раціону. Дефіцит вітамінів та мікроелементів негативно впливає на стан шкіри та волосся, тому найкращим рішенням буде прийом комплексу, який містить усі інгредієнти в потрібній для краси та здоров`я пропорції.

Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали