Крістіан Діор — один з найвидатніших дизайнерів епохи та «геній суконь» — народився 21 січня 1905 року. Із цього приводу beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька згадує головні винаходи кутюр’є, які змінили життя багатьох жінок у всьому світі.
Революційна ідея Діора полягала в тому, що він створив образ розкішної, квітучої жіночності — максимально бажаний та актуальний у повоєнні роки. Саме він створив образ жінки-квітки та силует, який нагадує форму рослини: плавні вигині, об’ємний бюст, багато тканини та спідниця, яка схожа на пелюстки. Кожна його сукня просто вражала!
Перша колекція була просто дивовижною, проте її офіційну назву вже мало хто пам’ятає. Ця лінія називалася Corolle — «віночок квітки», а завдяки головній редакторці Harpers Bazaar Кармел Сноу вона отримала звучну назву New Look. Кармел мала на увазі, що це кардинально новий погляд на моду. Насправді ніякої революції Діор здійснювати не планував: його справжнім бажанням було зробити так, щоб жінки в повоєнній Європі «знову мали гарний вигляд».
Діор створив нову атмосферу презентації колекції — вона перетворилася на театралізовану дію, де кожна манекенниця була також акторкою. Він додав до нудного, однотипного показу елементи цікавого, динамічного шоу. Сучасні модні покази беруть свій початок саме звідти.
Діор став першим кутюр’є, який запропонував ідею, що кожні пів року тренд в одязі повинен змінюватися, навіть радикально. Учень Діора П’єр Карден в одному інтерв’ю казав, що швидкість сучасній моді надав саме Крістіан Діор.
У повоєнну добу, коли емансипація жінок досягла максимуму, Діор повертає розкішні образи: він хоче, щоб кожна жінка бажала подобатися собі та навколишнім.
Ще одна цікава ідея: парфумерія та косметика має бути продовженням духу модної колекції. «Коли ви відкриваєте флакон моїх парфумів, разом з ароматом у повітрі з’являються всі мої сукні», — говорив Крістіан Діор.
Перший парфум дому Christian Dior був створений двома знаменитими паризькими парфумерами Жаном Карлем і Полем Ваше у 1947 році та отримав назву Miss Dior. Цей аромат залишається одним з бестселерів бренду і до сьогодні.
Саме Діор уперше запропонував концепцію «доступної розкоші»: кожна сукня, кожен аксесуар, навіть помада повинні бути бездоганної якості. З того часу кожна жінка може володіти аксесуаром haute couture. «Я бажаю, щоб кожна жінка, яка виходить із салону Dior, була одягнена в Dior з голови до п’ят та у кожної руці у неї було декілька пакетів Dior», — казав геній.
Він перший запропонував систему ліцензування. Це дозволило продавати права на випуск суконь, аксесуарів, ароматів, відкриття нових салонів та бутиків спеціально відібраним постачальникам та виробникам. Це дало змогу максимально швидко захопити ринок товарів класу люкс.
Перша колекція помад Dior була створена в 1953 році. Саме тоді вперше в історії індустрії краси помада була представлена в 14 відтінках. Для тієї епохи це була просто неймовірна цифра! Крім того, для помад були створені унікальні футляри у вигляді кришталевого обеліска зі змінними блоками.
Dior уперше запропонував не тільки швидку зміну модних трендів, а ще й регулярну зміну повної колекції декоративної косметики. Першу сезонну колекцію макіяжу було представлено в 1969 році, а створена вона була під керівництвом талановитого Сержа Лютанса.
У 1987 році колишній дизайнер макіяжу Dior на ім’я Т’єн створив легендарну палетку для макіяжу очей 5 Couleurs, яка поєднала в собі п’ять кольорів тіней, що чудово міксуються між собою.
У 1986 році разом з Інститутом Пастера лабораторії Dior розробляють першу антивікову лінію Capture. Так світ побачила перша косметична лінія з ліпосомами — органічними мембранами, які мають здатність доставляти активні антивікові речовини до глибоких шарів шкіри.
На цьому інновації не закінчилися: у 2002 році Дім Dior випустив зволожувальну лінію Hydra Move. Для створення формул уперше була використана природна речовина, отримана із жестену (рослина з Узбекистану), яка має у складі аквапорини — природні транспортувальники корисних компонентів, що покращують рівень зволоження шкіри. До речі, саме за відкриття аквапоринів науковець Пітер Егр отримав Нобелівську премію у 2003 році.