Усе, що потрібно знати перед операцією зі зміни зовнішності: підтяжкою грудей, блефаропластикою та іншими хірургічними втручаннями — велике інтервʼю з експерткою

Beauty-гід для всіх, хто планує корекцію обличчя чи фігури

Пристрасне бажання злегка змінити, сильно скорегувати або кардинально виправити свою зовнішність стало синонімом сучасної beauty-індустрії. Разом з тим для цього з`явилися дивовижні можливості. Насправді всі ми тією чи іншою мірою прагнемо духовної та фізичної досконалості: з кожним днем щораз більша кількість тренінгів особистісного зростання, клінік краси, spa, фітнес-залів — найкраще тому підтвердження. Дійсно, сучасні технології мають найпотужніший потенціал для зміни себе, проте потрібно вміти користуватися ними грамотно і на благо. Для цього потрібно чітко розуміти, чого саме ви прагнете, і знайти досвідченого експерта.

Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька поспілкувалася з пластичною хірургинею Анною Бродською про те, що потрібно знати перед тим, як зважитися на пластичну операцію, про найпопулярніші хірургічні втручання в естетичній медицині та про те, як знайти справді грамотного й чесного фахівця.

Яка найпопулярніша пластична операція у світі та в Україні?

За даними Американської асоціації пластичних хірургів, на першому місці вже багато років залишається мамопластика, на другому місці — з тенденцією до росту — опинилася процедура ліпосакції.

За якими критеріями можна визначити дійсно грамотного фахівця, якому можна довірити своє тіло і зовнішність?

Завжди варто пам`ятати, що естетична хірургія — це комерційна хірургія. Тож, на жаль, є навіть спеціалісти без необхідної освіти, які позиціюють себе як пластичні та естетичні хірурги. Тому, коли ви приходите на консультацію, не соромтеся запитати, скільки років лікар працює, де та в кого навчався. 

Наприклад, я працюю з 2005 року. За моєю спиною великий і доволі важкий шлях загальної хірургії, яка і надалі залишається в моєму житті. Я продовжую працювати й чергувати в державній лікарні, тому що це досвід і мій обов’язок. Звісно, різноманітні навчання, конференції, майстер-класи також постійно присутні в житті. Медицина потребує постійної практики та навчання в режимі нон-стоп.

У яких випадках ви відмовляєте пацієнтам у проведенні операції?

Насправді я дуже часто відмовляю. Мої колеги навіть придумали жарт про те, що я тільки те і роблю, що відмовляю пацієнтам у проведенні операції. (Сміється.) Але я завжди роблю саме так, коли людина, на мій погляд, красива і їй не потрібне це втручання. Також я можу відмовити, коли у пацієнта завищені очікування щодо кінцевого результату.  

Яких правил потрібно дотримуватися пацієнту до операції, щоб отримати запланований результат?

Треба чітко проговорити з лікарем, що ви бажаєте отримати й що в результаті отримаєте, і тоді не буде історій про те, що «не зачаровуйтесь, щоб не розчаровуватися».

Якими мають бути дії пацієнта, якщо він виявив, що результат хірургічного впливу йому не подобається?

Це все про щирий та відкритий діалог між лікарем і пацієнтом. Все можливо вирішити.

Чи можна під час однієї операції провести хірургічні впливи в декількох зонах (наприклад, зона навколо очей і груди)?

Так, це можливо. Можливо у виконанні одного лікаря чи команди лікарів.

Які найрозповсюдженіші міфи пов`язані з пластичними операціями?

На тему міфів можна говорити вічно. Один із найрозповсюдженіших — про те, що пластика — інструмент тільки для вікових пацієнтів. Ще один — про те, що мамопластика — це операція, яка виконується один раз у житті. Також багато людей вважають, що ліпосакція — це метод схуднення, і не знають, що після ліпосакції жир мігрує. 

Чи потрібно дотримуватися певних правил пацієнтці після операції протягом усього життя? Чи після періоду відновлення життя повністю повертається в колишнє річище?

Звісно, у всіх естетичних операцій є реабілітаційний період. Для кожного втручання він свій. Наприклад, пацієнтів після ліпосакції я завжди попереджаю про те, що не можна набирати зайву вагу, потрібно постійно підтримувати раціон з правильним харчуванням та відвідувати спортивний зал.

Що стосується блефаропластики, наприклад, після закінчення раннього післяопераційного періоду ви можете наносити макіяж і носити лінзи.

Які пластичні операції пов`язані з сильними больовими відчуттями або будь-яким дискомфортом після проведення?

В першу чергу це аугментаційна мамопластика та ліпомоделювання тіла

Чи правда, що операція повторної мамопластики знадобиться через деякий час кожній пацієнтці?

Так, це правда. На консультації я завжди кажу: «Якщо ви прийшли зробити мамопластику, ви повинні бути готові, що це буде не одна операція у вашому житті». Чому? Можливо, захочете більший розмір чи іншу форму. На жаль, бувають і медичні покази — контрактура. З часом може зʼявитися птоз, і знов треба буде зустрітися з хірургом.

Creative director: Elena Musievskaya

Ювелірний партнер: бренд Faberge 


Реклама

Популярні матеріали

Мурашко, Куїнджі, Костанді: яким було українське візуальне...


Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Читайте також
Популярні матеріали