Чим косметика відрізняється від космецевтики та як вибрати «той самий» засіб?

Важливі нюанси, які допоможуть вирішити проблеми зі шкірою

Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька обговорила із засновником онлайн-бутика гаджетів для догляду за шкірою обличчя Skin Kits і мережі клінік «МедіСкін» Єлизаветою Куртяк, що потрібно знати, вибираючи домашній догляд, і чим відрізняється звичайна косметика від модної сьогодні космецевтики.

У чому полягає принципова різниця між продуктами косметики та космецевтики?

Засоби космецевтики зазвичай містять велику концентрацію активних речовин, тому призначати їх мають виключно косметологи з відповідною освітою. Причому, якщо ми хочемо домогтися якогось результату від будь-якого продукту космецевтики, слід пам’ятати, що будь-яка дія має протидію. Тобто наскільки якравого результату ми хочемо від використання, настільки він може мати багато побічних ефектів. Тому космецевтика має застосовуватися під наглядом спеціаліста.

Яких ключових факторів слід дотримуватися, щоб засоби могли називатися космецевтикою?

Дуже важлива відповідність концентрації та логіка у формулах: це точно не може бути продукт із набором якихось екстрактів. Тобто це має бути продукт із чітко виділеними активними речовинами, а також точною їх концентрацією. 

Які принципи створення відрізняють космецевтику від інших сегментів?

Найчастіше космецевтика виготовляється на фармацевтичних заводах та підприємствах. Також вона має проходити багатоетапні перевірки та має відповідати десяткам вимог — так само, як і фармацевтична продукція, вироби медичного призначення чи лікарські засоби.

Які технології використовують бренди космецевтики для оновлення шкіри?

Для оновлення шкіри в домашньому догляді найчастіше використовують ексфоліанти: фізичні (скраби) та хімічні пілінги.

Також дуже популярні топічні ретиноїди як допоміжні речовини для прискорення оновлення шкіри. А ще сьогодні один із найголовніших skincare-трендів — це щоденне позбавлення від ороговілих клітин за допомогою кислот у кремах.

Чим варто керуватися під час вибору бренду космецевтики?

Обираючи бренд космецевтики, насамперед звертайте увагу на виробника та на те, у якій ніші перебуває бренд. Якщо це професійний бренд або космецевтика — однозначно слід радитись зі своїм косметологом. Річ у тім, що такі бренди зазвичай надають більше інформації саме професійним спеціалістам.

І звісно, не призначати собі самостійно професійний догляд, який має високу ефективність. Пам’ятайте: цього не можна робити у жодному разі, тому що можна дуже серйозно нашкодити шкірі — неправильною комбінацією з іншими продуктами або технологією використання.

Чи можна за допомогою косметолога з першого разу і безпомилково визначити ідеальні продукти, чи це справа практики та тестування? 

Так, особливо якщо вас приймає косметолог із великим стажем та знає всі деталі роботи з цим брендом та всіма активними інгредієнтами в його продуктах. Але навіть за таких умов може бути індивідуальна реакція. Тоді вам варто бути на зв’язку з експертом, тому що реакція може з’явитися і після другого, і навіть третього використання. 

Яких помилок припускаються практично всі у виборі продуктів космецевтики?

З моєї практики можу сказати, що майже всі намагаються у кожного бренду придбати найефективніший засіб. Тобто вони не враховують той факт, що коли бренд вводить якийсь суперефективний крем, маску або сироватку, він обов’язково робить це на фоні своєї загальної концепції — відповідно до засобів очищення, тонізації та «закриття». Якщо йти проти цієї концепції, засіб може спрацювати зовсім неочікуванно — не так, як цього хоче пацієнт. Тому часті випадки, коли у пацієнтів неправильні клінзери, невідповідна тонізація або вони неправильно «закривають» догляд за типом шкіри, а також вони включають у раціон шкіри суперефективні засоби за відгуками своїх подруг або блогів. 

Чи є методи, як можна посилити користь від використання продуктів космецевтики?

На кожен продукт та інгредіент, залежно від того, якої локалізації ми від нього чекаємо, є методи підсилення ефективності. Насамперед це підсилення біодоступності — тобто кількості корисної речовини, яка насправді проникає туди, куда потрібно. Це може бути і правильний домашній догляд із правильним поєднанням компонентів, і різноманітні гаджети, іонофорез, електропорація. Також завжди ефективним методом є покращення мікроциркуляції та відтоку лімфи — за допомогою масажних технік, мікротоків або нашого улюбленого гуа-ша. 

Різноманітні способи ексфоліації також будуть покращувати проникнення засобів та зроблять так, щоб активні речовини працювали на здоровій, оновленій шкірі, а не на її ороговілій поверхні. 

Безліч фізіотерапевтичних методів — інфрачервоне світло, LED-маски — також покращують ефективність активних речовин у складі продуктів.


Реклама

Популярні матеріали

Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Як стильно носити вишиванку в повсякденні: 8 ідей від інфлюенсерів...


Які шуби носити цієї зими: стильні ідеї з подіумів та пропозиції...


Читайте також
Популярні матеріали