9 основних причин випадіння волосся

Розбираємо проблему із трихологом

Про найчастіші причини випадіння волосся розповідає дерматотрихологиня, косметологиня, засновниця Derm Space Clinic, президентка Всеукраїнської асоціації дітей з алопецією «Разом у гармонії» Ганна Халдєєва.

Випадіння волосся — це природний процес, який постійно і регулярно відбувається у всіх і пов’язаний із фазами росту волосся: анаген, катаген, телоген.

Норма — приблизно до 80 волосин на день, враховуючи миття голови.

Якщо втрата волосся починає перевищувати допустиму кількість, можна з упевненістю стверджувати, що в організмі стався збій. Причин цього явища може бути безліч: від одиничного сильного стресу до латентних та/або хронічних захворювань.

Найчастіші причини випадіння волосся

1. Хронічний або гострий короткочасний стрес.

Стрес — один із найнебезпечніших тригерів для здоров’я. Він може запускати аутоімунні процеси, які іноді не тільки складно повернути назад, але й просто локалізувати. Випадіння волосся — це наслідок, який проявляється найчастіше за 2-4 місяці після стресової ситуації. 

Хочу нагадати, що стрес — це не лише негативні емоції.

Стрес для організму — це все, що створює дисбаланс: втома, недосипання, незбалансоване харчування, будь-які переживання, зміна місця роботи/навчання, невдоволення собою, нездорові стосунки з коханою людиною, сім’єю або колегами і навіть сильне радісне потрясіння, тривалі та гострі запалення та захворювання, висока температура.

2. Гормональний дисбаланс: у пубертатний період, після пологів, у період менопаузи, внаслідок відмови від оральних контрацептивів.

3. Недолік/надлишок мікроелементів в організмі.

4. Деякі ендокринні та хронічні захворювання.

5. Анемія.

6. Вплив температур — відмова від носіння шапок у мороз (носити шапку необхідно за температури нижче +5 °С, часте сушіння волосся феном із гарячим повітрям, регулярне використання приладів для укладання.

7. Тривалий прийом певної групи лікарських засобів — антидепресантів, гормональних таблеток, проносних засобів, діуретиків та інших.

8. Часті хімічні завивки, використання агресивних фарб для волосся.

9. Неправильно підібраний домашній догляд.


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали