5 речовин, яких не повинно бути на етикетці вашого шампуню

Ці компоненти провокують лупу, алергію і навіть рак

Багато хто, вибираючи шампунь, дивиться на марку та пакування і не звертає уваги на склад. А даремно. Майже всі засоби догляду за волоссям, що виробляються сьогодні, містять шкідливі речовини. Звичайному покупцю розпізнати їх непросто, оскільки вони часто ховаються під складними назвами та абревіатурами. Але варто запам`ятати п`ятірку найшкідливіших компонентів.

Сульфати (SLS та SLES)

Ці речовини утворюють багато піни та добре змивають бруд. На їх основі роблять рідину для миття військової техніки, очищувач для скла та практично всі пінні засоби особистої гігієни. Навіть під час одного миття голови шампунем із сульфатами в організм надходить велика кількість нітратів. SLS і SLES викликають алергію, лупу, почервоніння та висипання.

Бутилгідрокситолуол (BHT)

За властивостями подібний до вітаміну Е. У косметичній промисловості використовується як консервант — продовжує термін зберігання продукції, перешкоджаючи її окисленню. BHT накопичується у шкірі людини та згодом може спровокувати онкологічні захворювання. Добавка Е321 негативно впливає на печінку, щитоподібну залозу та репродуктивні органи. Цей канцероген вже заборонено у низці країн.

Мінеральні олії (рідкі парафіни та вазеліни)

Це продукт перероблення нафти, який вважається канцерогенним. Він утворює водовідштовхувальну плівку, перешкоджаючи насиченню волосся й шкіри киснем та порушуючи обмін речовин.

Триклозан

Хімічний дезінфекційний засіб, який використовується як консервант. Він небезпечний тим, що знищує не лише шкідливі бактерії, а й корисну мікрофлору. Потрапляючи в організм, порушує гормональний баланс і провокує онкозахворювання. Блокує нормальну роботу щитоподібної залози та серця, збільшує опірність до антибіотиків та послаблює імунітет. Під впливом ультрафіолету виділяє діоксин — одну з найсильніших отрут, відомих людству.

DEA та TEA

Використовуються як емульгатори та піноутворювальні речовини. У складі цих сполук є аміак, який при тривалому використанні виявляє токсичний вплив на весь організм. Ці речовини канцерогенні. Можуть викликати алергію, сухість шкіри голови та подразнення очей.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали