5 компонентів у догляді, які допоможуть заощадити на походах до косметолога

Здатні суттєво покращити стан шкіри у домашніх умовах

Випещена, бездоганна, гладенька та ніби підсвічена зсередини шкіра — мрія багатьох дівчат. Попри поширені міфи дійсно бездоганне обличчя може радувати вас кожен день не тільки у разі, якщо ви оберете непростий шлях майже щоденного відвідування косметолога. Beauty-експертка та бренд-директорка [Comfort Zone] Юлія Шопяк розповіла, що існують компоненти, які здатні суттєво покращити стан шкіри в домашніх умовах, за умови регулярного використання. Ця п’ятірка компонентів у догляді допоможе заощадити на походах до косметолога.

1. Кислоти

АНА і ВНА — універсальні інгредієнти для покращення якості шкіри, які не викликають негативні реакції. Процедуру пілінгу в косметолога можна замінити продуктами з АНА- і ВНА-кислотами. Відлущувальний тонік, серветки, домашні пілінги використовуються для оновлення шкіри, вирівнювання текстури та кольору, звуження пор та стимулювання синтезу нового колагену, тобто мають антивікову дію.

Вибір засобу з АНА- чи BHA-кислотами краще робити в бік більш делікатних, але безумовно ефективних засобів, які окрім відлущувальної дії можуть давати додатковий корисний ефект: утримують вологу, мають антиоксидантну дію — глюконолактон, гліколева кислота (у невеликій концентрації до 10%), лактобіонова кислота. Або довірити такий вибір професіоналу, оскільки кожна кислота, залежно від формули, pH та косметичної форми, може мати різні ефекти і може спричинити побічні реакції, сильні опіки.

Глюконолактон — полігідроксикислота з прогресивним і делікатним відлущувальним ефектом. Його циклічна молекулярна структура добре переноситься при застосуванні, а численні присутні гідроксильні групи дають йому чудову здатність зв’язувати воду, забезпечуючи ефективну гідратацію.

Лактобіонова кислота — біонова кислота, яка утворює альфа-оксикислоти. Сприяє уповільненню відлущування, має цікаву антиоксидантну і зволожувальну дію. Він здатний зв’язувати важкі метали на шкірі, протистоїть утворенню вільних радикалів.    

Гліколева кислота — одна з найчастіше використовуваних альфа-гідроксикислот завдяки своїй переносимості шкірою. Завдяки невеликим розмірам молекул має чудову проникну здатність, активізує оновлення клітин для гладкості і регенерації. Має використовуватись у невеликих концентраціях до 10%, з pH = 4-6

Мигдалева кислота — альфа-гідроксикислота з відлущувальними властивостями. Зменшує гіперкератоз, викликаний надмірним окисленням шкірного сала у волосяних фолікулах. Вона має антибактеріальні властивості, зменшує наявні недоліки, запобігає появі запалень і зберігає гладкість і рівний тонус шкіри.  

2. Вітамін А та його рослинні аналоги

Ретиналь (ретинальдегід) — найбільш активна та біодоступна форма вітаміну А, що має лише один крок до трансформації у біоактивну ретиноєву кислоту. Саме вона сприяє оновленню клітин, відновлює структуру шкіри та стимулює вироблення колагену та еластину, регулює вироблення шкірного сала, знижує синтез меланіну. Робить шкіру обличчя гладкішою та еластичнішою, а мікрорельєф — більш рівним.

Бакучіол — має високі протимікробні та протизапальні властивості, пригнічує ріст шкідливих бактерій та має дію, подібну до ретинолу, але без таких побічних реакцій, як ретиноєвий дерматит (почервоніння шкіри, зуд, лушення). Він ефективний для оновлення, вирівнювання текстури шкіри, боротьби з запаленнями та пігментацією. Використовувати такі засоби треба не менше 6 місяців, але перші гарні результати можна побачити вже за тиждень.

0,5% силібіну в фітосомах: витягується з розторопші, за дією є аналогом ретиноєвої кислоти, але на відміну від неї не подразнює шкіру. Це дозволяє стимулювати регенерацію шкіри, не провокуючи запальні процеси.

3. Правильні ліпіди

Використовують для відновлення захисного бар’єру шкіри та попередження втрати вологи, відновлення шкіри та підсилення її адаптаційних властивостей. До них належать олія Тулсі, Марули, Морінги як джерела необхідних матеріалів для відбудови захисного бар’єру шкіри — зокрема Омега 3-6-9 та альфаліпоєва кислота: самостійно, як засіб, що додається в крем, або у складі кремів, сироваток та бустерів. Цей компонент незамінний для сухої шкіри, що постраждала від кліматичних умов (сухе повітря, вітер, сонце, мороз).

4. Вітамін С

Вітамін С має багато корисних дій на шкіру: по-перше є сильним антиоксидантом, зв’язує вільні радикали, знижує запалення, по-друге має освітлювальну здатність, тому часто використовується для вирівнювання кольору шкіри, корекції гіперпігментації та надання сяйва. 

Також він стимулює вироблення колагену, покращує пружність шкіри. Найефективнішими є сироватки та бустери з вітаміном у стабільній формі, які мають концентрацію від 10 до 20%. Вітамін С — дуже нестабільна молекула, тому він має бути у флаконі з темного скла та зберігатися за температури 4-5 градусів.

5. Засоби для захисту від впливу стресу 

Насправді, дуже мало біологічно активних речовин, які здатні протистояти стресу. Під впливом стресу в шкірі підвищується рівень кортизолу, який призводить до запалення, що супроводжується локальним підвищенням температури, розширенням судин шкіри та ускладнює догляд за шкірою, схильної до висипів.

Дикий індиго (нейрофолін) снижує рівень кортизолу, гормону стрессу та підвищує рівень бетаендорфінів у шкірі, тож має антистрес-дію та протидіє запаленню.

Нейрофолін було виявлено в дикому індиго (Tephrosia purpurea) — індійській рослині, яка використовується в аюрведичній традиції через її користь для шкіри.

Цей компонент:

Припиняє вироблення кортизолу клітинами шкіри,

Активує вивільнення природного заспокійливого нейропептиду бетаендорфіну, що впливає на настрій та заспокоює шкіру,

Помітно покращує тон шкіри лише за два тижні та підвищує протидійні властивості шкіри щодо стресу.

Звісно, обов’язковим буде використання засобів із SPF під час використання активних продуктів догляду та для захисту від фотопошкодження шкіри сонцем.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали