Як облаштувати бібліотеку мрії. Розповідає та демонструє Алекс Ассулін

Нью-йоркські апартаменти, в яких оселився віце-президент та спадкоємець книжкової імперії Assouline, достеменно відображають його індивідуальність. Як і слід було сподіватись, центральним елементом цього інтер’єру стала бібліотека

Найперше, що я бачу, коли прокидаюся зранку, — це моя бібліотека», — розповідає Алекс Ассулін про свою нову невеличку й затишну квартиру в модному районі NoLIta. Величезна кількість книжок, бронзові скульптури і той особливий, невловимий французький шарм власника житла дозволили перетворити типовий нью-йоркський лофт на острівець спокою та безтурботності, яких часто так не вистачає у метушливому мегаполісі. 

Тут спадкоємець і віцепрезидент одного з провідних книжкових видавництв світу оселився минулої зими після майже річного перебування в Парижі — через потреби розвивати бізнес по інший бік Атлантики. «Після пандемії ми знову відкрили наш офіс в Нью-Йорку, я став частіше бувати тут. Одного разу я вечеряв зі своїм другом, fashion-фотографом Жілем Бенсімоном, і поділився з ним своїми думками про переїзд. Виявилось, що в будинку, де мешкає Жіль, якраз звільнилась квартира, тож він негайно вийняв телефон і подзвонив консьєржу. Вже наступного тижня я святкував входини».

Будівля, в якій мешкає Алекс, свого часу слугувала поліцейським відділком, і лише тридцять років тому її перевели в житловий фонд. Тож п’ятиметрові стелі та просторі приміщення — приємний спадок давніх часів. Для бібліотеки тут виділена ціла стіна загальною площею 20 кв. м. Щоб не свердлити стіни в новому житлі, власнику довелося встановити цільні полиці з волоського горіха, які підтримуються стовпами, стиснутими між підлогою та стелею. З цією метою Алекс запросив підрядників, з якими співпрацює, коли планує бібліотеки для клієнтів видавництва. Стелаж розробляли близько місяця, тож його можна вважати абсолютно кастомізованим, адже висоту та розмір полиць проєктували індивідуально. Взагалі, увесь дизайн цих апартаментів Алекс Ассулін створював самостійно, лише зрідка звертався за порадами до своїх батьків з їхнім неабияким досвідом і смаком. «Зрештою я вибрав речі, які були для мене значущими. Довелося робити все дуже швидко, адже я хотів переїхати якомога скоріше. І я в захваті від того, як все склалося! Кожні кілька місяців я додаю новий предмет меблів або елемент оздоблення, щоб оживити інтер’єр, отримати певний відтінок, характер. Але загальний вигляд апартаментів саме такий, яким я його уявляв від самого початку».

Цю квартиру Алекс, якому нещодавно виповнилося тридцять, називає першим власним «дорослим житлом». Тут біла софа своїм кольором підсилює відчуття простору та легкості, а навколо неї акцентами розміщені бездоганні зразки класики дизайну — журнальний столик Ісаму Ногуті, крісла П’єра Жаннере, обідні стільці Джо Понті, робоче крісло Марселя Бреєра тощо. Юнацькі фотографії, вінтажні знахідки з численних мандрів Алекса, а також свіча Abd El Kader від Cire Trudon — те, що заземлює простір і дозволяє власнику миттєво відчути себе вдома.

Одне із завдань Алекса — розробляти приватні бібліотеки на замовлення. Тож він ставиться до кожної як до віддзеркалення особистості господаря. Він радить збирати на полицях видання, які вплинули на вас, книжки, в яких ви зацікавлені, а також ті, про які ви ще зовсім нічого не знаєте. «Завжди треба дивитися вперед, у майбутнє, та мати під рукою речі, що здатні збудити ваш інтерес згодом. Невже ж це цікаво, коли ви перечитали все у власній бібліотеці?» Ще одне правило чудової бібліотеки від Ассуліна — не захаращувати простір і залишати «трохи повітря» між книжками, яке можна заповнювати еклектичними об’єктами — скульп-турами, свічками, квітами та... новими виданнями.  Свій же власний характер Ассулін відобразив у химерних італійських порцелянових мавпах Bosa і рідкісних старовинних бронзових левах (серед них є навіть робота Жана Кокто, яку Алексу подарували батьки на 25-річчя), у групі мініатюрних статуй «Трьох грацій», у скупченні орхідей та у хворобливому бонсаї з ялівцю. Коли Алексу вказують на стан дерева, він щоразу журливо зітхає — адже визнає, що рослині насправді не місце в апартаментах. Проте в цьому є певний символізм:
«Я хочу, щоб він був живим», — каже Алекс і має на увазі не лише бонсай, але й увесь свій інтер’єр, органічний та мінливий, і бібліотеку як його центральну частину.

Як облаштувати власну бібліотеку: перевірені поради від Алекса

Подумайте, куди ви любите «втікати»

Домашня бібліотека має бути дзеркалом ваших інтересів. Що вам хочеться більше: книг для натхнення, подорожей, занурення в історію? Нехай бібліотека стане порталом, з якого ви зможете переміщатися у часі та просторі за лічені секунди.

Обирайте видання з виразною типографікою

Коли ви переживаєте занепад сил і мотивації, побути в оточенні красивих книг завжди правильне рішення. Ви заходите, бачите естетично оформлені слова та фрази. Клік - і відповідь знаходиться сама собою! Слова з обкладинок ніби говорять безпосередньо з вашою підсвідомістю, спрощуючи болючі пошуки креативних ідей для роботи, вибір напряму для подорожі або навіть оригінальної страви на вечерю.

Заповніть бібліотеку лише наполовину

Обов`язково залиште вільний простір для книг, які даруватимуть вам друзі та близькі. Так бібліотека стане ще органічнішою і наповниться теплими емоціями.

Робіть паузи

Завжди розводьте бібліотеку невеликими декоративними об`єктами. Для великої публічної бібліотеки бути вщерть набитою книгами — нормально, але вдома така насиченість може тиснути. Використовуйте аксесуари, які гратимуть роль маячків: підставки для книг, статуетки, дрібнички з блошиних ринків. Маленькі скульптурні об`єкти працюють


Реклама

Популярні матеріали

Вибір тижня: найстильніші вбрання та аксесуари на зиму в нових...


«Аптечка першої ментальної допомоги»: картки для саморефлексії...


Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Читайте також
Популярні матеріали