Тиха розкіш в інтерʼєрі: 7 правил створення оселі, що непідвладна трендам і часу

«В основі естетики тихої розкоші — емпатія та спрямованість у майбутнє», — вважає співвласниця студії The Lift Design Buro Олена Акімова

«Хороший інтерʼєрний дизайнер завжди трошки психолог», — вважає співзасновниця The Lift Design Buro Олена Акімова. Свій підхід до роботи, що базується на емоційному інтелекті та прийомах із власної коучінгової практики, вона називає «емпа-дизайном» і переконана, що цій концепції надзвичайно пасує актуальна сьогодні естетика тихої розкоші, адже в її основі — емпатія та спрямованість у майбутнє.

Чому тиха розкіш є настільки актуальною саме зараз?

Коли ми робимо ремонт, ми інвестуємо в майбутнє, хоча в Україні за нинішніх обставин воно є надзвичайно хитким. З іншого боку, можливість мати власний дім, дбати про нього, створювати в ньому затишок — неймовірна цінність і ресурс надії на краще, що допомагає вистояти в непрості часи. Сьогодні наше ставлення до власної оселі дуже змінилося. Все частіше під час знайомства з новими клієнтами я чую про прагнення укорінення, комфорту та відчуття безпеки. Здавалося б, локдауни та війна мали змусити нас простіше ставитися до житла, не привʼязуватися емоційно до речей. І багато в чому так і сталося, проте в той самий час ми навчилися вирізняти справжні цінності й хочемо наповнювати ними своє життя тут і зараз. Мені здається, що саме на цьому прагненні й зросла популярність естетики тихої розкоші.

В чому суть тихої розкоші в інтерʼєрі?

Для мене цей стиль чи то в гардеробі, чи то в інтерʼєрі — не про відсутність логотипів або великий бюджет. Це в першу чергу про емпатію та спрямованість у майбутнє. Створити абсолютний комфорт, яким ви зможете насолоджуватися і зараз, і через кілька десятків років. Накопичувати справжні цінності — обʼєкти мистецтва чи шедеври дизайну, які можна навіть передати дітям у спадок. А всі фактичні прояви стилю випливають вже з цього розуміння. Ми обираємо прості силуети, природні спокійні відтінки, благородні натуральні оздоблювальні матеріали та текстиль. Тиха розкіш — це не тренд, а візуальний вектор, що непідвладний часу.

Сім візуальних ознак естетики «тиха розкіш»

1. Прості силуети та спокійні кольори

Приємні оку ергономічні силуети меблів створюють відчуття легкості у просторі, а м`які нейтральні відтінки, близькі до природної палітри, цей ефект підкреслюють. Бежевий, молочний, вершковий, off-white білий — створять полотно для справді коштовних обʼєктів у вашому інтерʼєрі та дозволять підкреслити їх цінність. Матова обробка посилить відчуття рівневості, але для додаткової акцентності подекуди можна обрати й глянцеві текстури, проте робити це краще дозовано.

2. Натуральні матеріали

Для оздоблення оселі необхідно обирати якісні природні матеріали. Це основа, яка з вами надовго, тому і слугувати вона має відповідно. Підлога з масиву дерева чи стільниця для кухонного острова з натурального каменю краще поводитимуть себе в експлуатації, будуть благородно зістарюватися, а коли мине певний час, ви зможете їх реставрувати. До того ж природні матеріали ми підсвідомо сприймаємо як ознаку безпеки, відчуваємо більший психологічний комфорт та заземлення у їх оточенні, особливо в еру технологізації та високих швидкостей.

3. Продумане освітлення

Продумане освітлення має бути багаторівневим та враховувати інтереси усіх мешканців оселі. Хтось відчуває продуктивність у залитому яскравим світлом просторі, а хтось любить комфортно усамітнитися під торшером. Всі ці опції мають бути присутні. Запорукою психологічного комфорту в оселі, на мою думку, є тепле світло — воно більш затишне та спокійне, приємне для ока. Також важливо мати можливість повного блекауту світла з вулиці — денного чи від нічних ліхтарів.

4. Якісна система зберігання

Тиха розкіш — це відсутність візуального шуму та захаращеності. Простір виглядає дорожчим, коли більшість його площі залишається вільною. Своєю чергою, від цього виграють і предмети. Чим більше «повітря» їх оточує, тим виразніше вони позначають власну візуальну цінність. Тому надзвичайно важливими є продумані системи зберігання в гардеробній чи на кухні — з якісною фурнітурою та ретельним ергономічним плануванням, що враховує зріст клієнтів та їхні звички. Тоді ви зможете швидко прибрати будь-який безлад. А  лад в оселі дорівнює ладу в думках.

5. Ідеальна гостьова зона

Тихій розкоші дуже пасують родинність і гостинність. А щоб збиратися сімʼєю чи великою компанією та проводити разом вечори, потрібен хороший диван, здатний всіх вмістити. Тому я дуже раджу виділити бюджет на диван та крісла від перевіреної фабрики, що спеціалізується на виробництві саме цього типу меблів, — їх буде легше чистити, вони не почнуть провалюватися після декількох років експлуатації. Через певний час вам достатньо буде лише змінити зовнішню оббивку, а каркас та наповнення залишити оригінальні.

6. Тактильний текстиль

Тактильність — важлива складова естетики тихої розкоші, адже від неї напряму залежить наше відчуття комфорту, захищеності. Всі елементи меблів та оздоблення, яких ми торкаємося оголеним тілом, обовʼязково мають бути виконані з натуральних матеріалів, викликати приємні відчуття на дотик і не провокувати подразнень. Льон, шовк, мʼяка вовна — ваш вибір. До того ж натуральний текстиль підкреслить натуральні матеріали в оздобленні інтерʼєру, створить відчуття багатошаровості, насиченості.

7. Відсутність телевізора в спальні

Можете вважати це моєю особистою примхою, але я переконана, що спальня має стати місцем повного розслаблення та усамітнення. Тому тут просто нема місця телевізору. Навіть проєктор для фільмів я б рекомендувала розмістити у вітальні. Забути про новини, про соцмережі, про плани та графіки й хоча б на короткий час дозволити собі належати лише самому собі — це і є справжня розкіш сьогодення, чи не так?

Чи допускає тиха розкіш економію?

«Я не настільки заможний, аби купувати дешеві речі», — говорив барон Ротшильд, і ця філософія мені дуже близька. Особливо в нинішні часи. Тиха розкіш — це інвестиція у ваш щоденний комфорт та ресурсний стан. А цьому важко скласти ціну. До того ж, на мою думку, цей принцип має на меті ощадливість у довготривалій перспективі. Меблі від перевірених виробників служать довше, природні матеріали краще піддаються реставрації. Але і в процесі ремонту можливо заощадити. Проте треба чітко розуміти, на чому економити категорично не можна.


Реклама

Популярні матеріали

8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали