Світла оселя для родини в Варшаві від українського дизайн-бюро

Перший європейський проєкт від Bogdanova Bureau 

Ця трикімнатна квартира в Варшаві стала одним із перших проєктів Bogdanova Bureau в Європі. На замовлення польського подружжя команда розробила світлий інтер’єр, сповнений затишку та відчуття дому.

Світильник, 101 Copenhagen; диван, Nobonobo; журнальні столи, BoСoncept; кавовий столик, Hay; крісла, Ethnicraft.

Історія співпраці з замовником розпочалася для Bogdanova Bureau ще в довоєнні часи. На запит подружжя із Польщі бюро розробляло інтер’єр їх майбутньої квартири у Києві: на той момент пара з двома дітьми прожила у столиці п’ять років і обмірковувала дизайн власного житла. Проте повномасштабна війна втрутилась у плани, і родина була змушена повернутися до Варшави.

Згодом подружжя запросило українське бюро продовжити співпрацю над інтер’єром своєї нової квартири вже в Польщі. Це виявилася світла трикімнатна оселя на третьому поверсі новобудови в сучасному районі міста. Замовники обрали простір, що задовольняв усі їхні потреби: дві дитячі кімнати, батьківська спальня з окремим санвузлом, гардероб і простора кухня, сполучена з вітальнею.

Проєкт почався з незначного перепланування, яке зробило житло функціональнішим.

Було збільшено площу санвузла та кухні. Власне, кухня й стала найвизначнішим місцем у квартирі, адже власники люблять готувати, і саме на кухні родина перебуває більшість часу разом. За задумом це мав бути світлий простір, позбавлений зайвих деталей, водночас корисний і продуманий відповідно до потреб і звичок власників.

Стільці, Fameg; барні стільці, Woo; мийка, Franke.

Щоб не порушувати чистоту ліній та уникнути візуального перевантаження, більшість кухонної техніки й обладнання вбудовано та приховано за лаконічними білими фасадами. Композиція диванів і крісел у вітальні сформована так, щоб родині було зручно збиратися та проводити час за спілкуванням.

Інтер’єр обох дитячих кімнат дуже практичний, адже приміщення не мають чіткої прив’язки до віку дітей. Якщо кімната дівчинки ще відзначається певними атрибутами, що вказують на її вік (декоративне підголів’я на стіні у вигляді м’яких кругів пастельних відтінків), то кімната хлопця у приглушених смарагдових тонах є абсолютно універсальною. Наповнені іграшками, обидві кімнати виглядають дитячими, а з більш загальним декором будуть уже домівкою для підлітків, без потреби в редизайні.

Основним челенджем проєкту стала його реалізація в новій країні.

Тут перед командою Bogdanova Bureau постали всі тонкощі роботи з європейськими підрядниками та складнощі у пошуках  місцевих дизайнерів і партнерів. Почасти в цьому допомогли і польські клієнти, тож втілити задум вдалося завдяки своєрідній співпраці. За словами архітекторів бюро, цей досвід безумовно був корисним і відкрив команді очі на оригінальні польські бренди, які вона тепер залучатиме і в подальших своїх проєктах.

Крісло Fly, Dizzroom, створене за дизайном Bogdanova Bureau; столик, BoConcept.

Та окрім цього, у зазначеній роботі фігурують також меблі від українських виробників: барні стільці Woo та крісло Dizzroom, виготовлене за дизайном Bogdanova Bureau. Головний інсайт проєкту відбувся ще до його початку. Коли польська сім’я, яка тривалий час мешкала в Україні, була змушена повернутися до Варшави, все необхідне вони вмістили в декілька валіз.

Тоді прийшло усвідомлення, що насправді важливі речі — це аж ніяк не речі. Спільний час, спільний простір і звичайні щоденні радощі — саме це формує дім. А приємні на дотик поверхні, аромат хрусткої випічки та голоси близьких людей створюють у домі особливу атмосферу.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали