Немає нічого кращого за подорожі автівкою мальовничими місцями. Чи то подорож до узбережжя, чи національними парками, природними заповідниками або в гори — захід потребує певного планування. Тому lifestyle-редакторка Іванна Петрович зібрала для вас кілька порад про вибір пункту призначення, автомобіля, про відповідний бюджет і забезпечення безпеки, які зроблять вашу поїздку максимально комфортною.
Визначте пункт призначення
Як і в будь-якому іншому відпочинку, першим кроком до планування поїздки машиною завжди є визначення пункту призначення. Не менш важливо переконатися, що ви обрали правильну пору року для відвідування обраного місця. Необхідно враховувати все: від погодних умов у регіоні, куди ви їдете, до туристичного сезону. Наприклад, поїздка мальовничими гірськими містечками Карпат може виявитися занадто складною взимку, а в гарячий сезон на півдні країни ви, ймовірно, натрапите на натовп відпочивальників. Якщо ви ще не обрали місце, куди хочете поїхати, то за посиланням ви знайдете 20 місць в Україні, які варто відвідати.
Instagram: @beautifuldestinations
Визначте тривалість подорожі
Терміни поїздки є ключовим фактором і залежатимуть від того, кого ви візьмете з собою і як довго зможете перебувати в авто. Так, із маленькими дітьми часто складно їздити в машині понад чотири години на день, адже вони навряд чи зможуть довго всидіти на одному місці. У такому випадку ви можете робити більше зупинок або побудувати маршрут із найбільшою кількістю інтерактивних точок, де зможете провести час. Це може бути музей просто неба, замок або парки. Навіть якщо ви їдете в дорогу з дорослими, важливо робити зупинки і давати собі трохи відпочити від подорожі. Завітайте до місцевого ресторану або відвідайте ярмарок, щоб придбати незвичайні сувеніри або ласощі в дорогу.
Використовуйте паперову карту
Коли ви востаннє тримали в руках паперову карту? Сьогодні ми в основному покладаємося на вбудовані в наші смартфони GPS-системи, тому найімовірніше, ви навіть і не згадаєте. Однак ми радимо придбати олдскульну карту. До того ж онлайн-карти часто можуть працювати з перебоями, особливо в місцях, де погано ловить зв’язок, а паперові допоможуть створити романтичну атмосферу подорожі.
Instagram: @mobi.jpg
Сформуйте бюджет
Після того як ви намітили свій шлях і кінцевий пункт призначення, визначилися з тривалістю подорожі та запаслися картою або двома, настав час розрахувати ваші витрати. При формуванні бюджету обов’язково врахуйте все — від бензину, плати за проїзд, проживання до витрат на їжу та екскурсії. Також радимо взяти резервні гроші, адже в дорозі може трапитися що завгодно. Крім бюджету на базові витрати (на їжу, бензин, проживання в готелі тощо), заздалегідь визначте приблизну суму на квитки до музею, розваги, а також відкладіть гроші на сувеніри та подарунки рідним.
Попереднє бронювання
Заздалегідь забронюйте житло. Окресліть основні райони, де ви плануєте зупинитися наприкінці довгого дня подорожі. Можете вибрати як готель із великої міжнародної мережі, так і бутік-готель. Утім, радимо віддавати перевагу невеликим бутікам-готелям. Вони мають особливий шарм, що передає дух тієї чи іншої місцевості. Наприклад, у районі Карпат існує безліч екоготелів в українському національному стилі. Це відмінний спосіб дізнатися про регіон, куди ви приїхали, та отримати нові емоції, які ви не зможете відчути у звичайних мережевих готелях.
Instagram: @mobi.jpg
Зберіть потрібні речі
Те, що ви берете з собою в дорогу, так само важливо, як і те, куди ви їдете. Разом із камерою, мобільним телефоном, необхідними для них зарядними пристроями, важливо взяти з собою кілька речей особистої гігієни, косметику, мінібаночки з б’юті-продуктами, пледи та теплі речі. Зберіть одяг, що підходить для того місця, куди ви прямуєте. Для дорожніх поїздок також рекомендуємо взяти з собою багато серветок і щіток, які допоможуть чистити салон машини від крихт. Придбайте воду та закуски. Для продуктів та напоїв, які необхідно охолодити, візьміть із собою невеликий холодильник.