Музичний світ Полтави: випуск «Як звучить світ… Україна» з Євгеном Філатовим та Андрієм Данилком

Багата спадщина українського міста  

У другому сезоні «Як звучить світ… Україна» Полтава завоювала серця людей багатою культурною спадщиною та мальовничими пейзажами. Проте поруч зі спокоєм міста час від часу з’являлися звуки тривоги.

У новому випуску Євген Філатов створив ритмічну мелодію Полтави. Він зібрав різні звуки — від діяльності місцевих до шуму інфраструктури та предметів міста — і злагоджено зміксував їх у витончену композицію, що яскраво розповідає про неповторність локації.

Музей-садиба Івана Котляревського

Музей-садиба Івана Котляревського — це унікальний куточок в Полтаві, який переносить нас у XVIII-XIX століття. Тут збереглася атмосфера того часу, коли творив український письменник та драматург Іван Петрович Котляревський. Є стіл, за яким працював діяч, секретер із бібліотекою, а також ліжко, яке класик переніс до свого кабінету, щоб не відриватися від роботи. 

Перше видання «Енеїди» Котляревського з підписом автора, яке з`явилося у 1798 році, теж зберігається як скарб. Це незабутній артефакт в історії української культури —  шурхіт його сторінок потрапив до композиції міста.

Майстерня Юрка і Марії Фединських

Це особливе місце на Полтавщині, де звучить бандура — класичний український інструмент.

Юрій Фединський народився та виріс у Сполучених Штатах, але вирішив оселитися у селі на Полтавщині та ініціювати відродження кобзарського мистецтва. Кожного липня на подвір`ї будинку у селі Крячківка відбувається унікальний етнофестиваль «Древо кобзарського роду», що збирає учасників з усієї країни та з-за кордону. Протягом трьох днів тут звучить музика під акомпанемент різних інструментів, а гості можуть взяти участь у майстер-класах з виготовлення кобз, вченні народних танців і навіть у роботі з глиною. 

У своїй композиції Євген використав звук гри на бандурі, щоб передати національний колорит міста.

Фольклорно-етнографічний колектив «Древо»

«Древо» — ансамбль, який славиться своїм унікальним багатоголоссям і є справжнім втіленням сільської музичної культури. Вперше колектив виступив у 1958 році. У його репертуарі — відтворені старовинні пісні Полтавщини XVIII–XIX століть, а також твори, створені самими учасниками ансамблю. Сьогодні ансамбль «Древо» продовжує свою творчу діяльність з третім складом. 

Фольклорне багатоголосся колективу внесло в композицію Євгена елементи автентичної народної музики.

Музей «Пива та самогону»

Музей «Пива та самогону» заснував Василь Кожан у 2018 році — він подорожував Україною, збираючи речі, пов`язані з Полтавською губернією. Серед раритетів можна побачити колекцію пляшок та келихів, виготовлених наприкінці XIX – на початку XX століть. Кожен з них має свою історію і свою цінність, своєрідне відображення часів та культурних тенденцій.

Злегка журлива мелодія у мажорних нотах на баяні, який також знайшовся у музеї, була записана Євгеном в цьому атмосферному місці.

Унікальна колекція фортепіано Сергія Юшка

Сергій Юшко збирає фортепіано з усього світу. У його колекції — понад сотня різноманітних інструментів, від німецьких до українських. Деякі з них навіть мають клавіші зі слонової кістки.

Сергій Юшко відновлює та зберігає старовинні інструменти, які часто є символом минулих епох та культурних традицій. Він залучає до роботи сина Михайла, передаючи йому не лише музичні навички, але й пізнання краси та цінності старовинних інструментів. Для своєї композиції Євген зіграв разом із ним на двох інструментах. 

Картодром

Картодром у Полтаві привертає увагу ентузіастів картингу з усієї України.

Картинг — не просто спосіб провести час. Він розвиває точність, моторику рук, увагу та зосередженість. Люди, які освоїли цей вид спорту, отримують навички, що можуть стати в пригоді навіть у керуванні літаком.

Класичний аудіоефект для картодрому — проїзд повороту на швидкості.

Дитячий колектив «Живі барабани»

Завдяки колективу «Живі барабани» Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.І.Майбороди діти можуть виразити себе через музику. Репертуар ансамблю складається із сучасних та класичних творів, а також оригінальних композицій, що виконуються на різних ударних інструментах та підручних знаряддях. Під керівництвом заслуженого працівника культури України, Євгена Ілліча Дудника, колектив здобув численні нагороди та звання «Зразковий аматорський колектив» у 2015 році.

Реп-виконавець Артем Лоїк

Полтавський виконавець Артем Лоїк раніше читав реп російською, проте його погляди змінилися — тепер він розуміє важливість мови та культури для національного самовизначення. 

Під аплодисменти перехожих музиканти записали начитаний Артемом реп із патріотичним змістом. 

Андрій Данилко 

Персонаж Андрія Данилка став справжньою зіркою, відомою далеко за межами України, завдяки своєму унікальному виступу на Євробаченні. Образ Вєрки Сердючки сформований під впливом спогадів з дитинства та юності, проведених на Полтавщині. Андрій запропонував додати до майбутньої композиції звуки старого радіо та уривок з пісні Якова Малько «Моя Полтава».

Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали