Музичний світ Миколаєва: як звучить місто на півдні України

Символ стійкості та спротиву

У музичному тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» Євген та Наталія Синельникові спільно з композитором та ведучим Євгеном Філатовим розкривають неповторну атмосферу міста через звуки, що його наповнюють. Завершальний епізод другого сезону цього проєкту присвячений місту-герою Миколаєву. 

У результаті мистецький експеримент перетворився на унікальну мелодію, у якій уміло поєдналися різні аспекти міста — від творчої діяльності місцевих митців до шуму інфраструктури.

Але Миколаїв — це не лише місце культурних та мистецьких вражень. З 24 лютого 2022 року він став символом спротиву, захищаючи південь та всю Україну від російської агресії. Слухаючи звуки міста-героя, ми відчуваємо його силу, відданість та непереможність.

Військовий оркестр 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗСУ

Під час запису звуків миколаївського світлофора раптом зупинився тролейбус, а з нього вийшов цілий військовий оркестр. І тут почалася музика. Диригент Віталій Мацюк розповів, що на кожне державне свято оркестр подорожує містом, даруючи людям радість та святковий настрій. Це важлива ініціатива, адже в сучасних умовах складно організувати похід на повноцінний концерт. Тож такий несподіваний музичний подарунок знаходить кожного, оскільки зупинки громадського транспорту є засобом об`єднання людей різного віку. Таким чином вони мають змогу на мить відірватися від щоденних турбот та насолодитись музикою. Люди реагують дуже тепло, усміхаються, і це сприяє вихованню молодого покоління, показуючи, що культура — невіддільна складова життя навіть під час війни. 

До мелодії Миколаєва увійшли окремі звуки налаштування оркестру, створивши неповторну атмосферу святкового дня.

Шахи

Миколаїв — шахова столиця України. Місто славиться давнім шаховим клубом та великою кількістю чемпіонів країни з цієї гри. Звуки шахів наповнюють сквери міста, які стали ареною для захопливих змагань між місцевими жителями. Євген, рухаючись вздовж скверу, записав звуки, що відображають атмосферу напруженого бою на шаховій дошці. Ця атмосфера змагань віддзеркалює дух спільноти та бажання перемоги, притаманні мешканцям Миколаєва.

Трамвай з питною водою 

Мешканці міста мають проблеми з водою після того, як вороги підірвали водогін. Зараз у традиційному доступі з крана є лише технічна вода, натомість питну воду люди отримують зі спеціальних бочок, які перевозять громадським транспортом. Такий трамвай з питною водою став символом витримки та співчуття в умовах війни.

Коли вулицями проходить цей трамвай, звук води, яка ллється в пластикові контейнери, є нагадуванням про те, що Миколаїв переживає важкі часи, проте дух опору та надії живе в серцях його мешканців. Цей звук стає символом надії, що місто збереже свою життєву силу та відновиться після війни.

«Миколаївводоканал»

У Миколаєві ситуація з водопостачанням вкрай складна через зруйнований водогін. Це змусило працівників водоканалу знайти альтернативні шляхи для забезпечення містян хоча б технічною водою. Щоб подолати цю проблему, вони влаштували водозабір з річки Інгулець та Бузького лиману. 

Очисні споруди не можуть повністю очистити воду до стану, придатного для комфортного споживання, — така вода має високий рівень корозійності. Проте, працівники водоканалу продовжують впевнено працювати над розв’язанням цієї проблеми.

Один зі звуків, що увійшли до складу мелодії Миколаєва, — це робота помпової станції підприємства «Миколаївводоканал». Він символізує наполегливість та віру містян.

Також у шоу з’явився звук труби з антикорозійним покриттям, який встановлює ритм і надає позитиву всій композиції. Він нагадує, що навіть найскладніші ситуації можна подолати, коли в нас є воля та спільна робота для досягнення кращого майбутнього.

Дитяче містечко «Казка»

Парк розваг «Казка» розташований у центрі Миколаєва — це улюблене місце для сімейного відпочинку, де кожен може знайти собі заняття до душі на весь день. Тут лунає дитячий сміх, риплять гойдалки й чути тупіт маленьких ніг, поки ці звуки раптово не перериває звук сирени, що попереджає про можливу небезпеку. Звук однієї з дитячих гойдалок Євген обрав для своєї композиції.

Миколаївський академічний художній драматичний театр

І хоч тривожні сигнали лунають більшу частину дня, у Миколаєві відбувається неймовірне — театральний фестиваль. 

Театр схожий на мистецьку терапію — він стає джерелом зцілення для людських душ. Зараз вистави не можуть проходити на основній сцені через повітряні загрози, тому актори грають на спеціально облаштованій сцені в укритті. 

У буфеті театру стояв рояль, на якому Євген відобразив свої власні відчуття від Миколаєва і вніс їх у загальну композицію разом із привітальним словом від акторки «Театру в укритті».

Performance BIG BAND

Джазовий оркестр нічого не грав після повномасштабного вторгнення. Проте в день Миколаєва відбувся цілий концерт. Відтоді музиканти постійно грають, піднімаючи бойовий дух як військовим, так і цивільним. Репетиції та концерти для безпеки відбуваються в укритті. Частину зібраних коштів з виступів спрямовують на потреби військових або гуманітарні проєкти. Звуки з репетицій джазового оркестру також увійшли до композиції Євгена, створивши звуковий пейзаж Миколаєва в часи воєнного вторгнення.

3-тя державна пожежно-рятувальна частина

Після 24 лютого 2022 року рятувальники надзвичайно важливі — вони є незамінними героями, які постійно йдуть на ризик, щоб захистити і врятувати інших. Дихання рятувальника через маску та звуки спецсигналів пожежної машини стали символами самопожертви та відваги в шоу.


 

Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для...


Читайте також
Популярні матеріали