Фанфан-тюльпан

Весняний travel-гід по Амстердаму

Якщо їхати до столиці Голландії, то навесні, адже саме тоді там цвітуть тюльпани, а ця країна є одним з найбільших експортерів квітів. По-перше, весь квітень скрізь по Амстердаму стоять кадки з тюльпанами. Всього півмільйона квітів, 400 сортів у 60 локаціях. Вражає, чи не так? Плаваючі кадки розміщені у фонтані навпроти знаменитих літер I Amsterdam та в інших знакових місцях. Шанувальники квітів, welcome!

Ще одне визначне флористичне місце, куди обов'язково потрібно потрапити – це парк Keukenhof, розміщений в кількох десятках кілометрів від Амстердаму. Там навесні цвіте сім мільйонів квітів, і половина з них – тюльпани. Видовище вражаюче прекрасне – спочатку хочеться фотографувати кожну клумбу, а потім розумієш, що на це не вистачить ніякої батареї в телефоні і починаєш насолоджуватись квітучими пейзажами разом з тисячами туристів зі всього світу. На території парку є міні-музей тюльпанів, також оранжерея лише з орхідеями. Найбільше враження на мене справив історичний сад, розбитий у стилі вишуканих французьких садів з чіткими формами. У ньому висадили так звані історичні сорти тюльпанів, ті, які росли у XVII столітті, наприклад. Цікаво, що вони десь вдвічі нижчі, ніж ті, які ростуть зараз. Прямо в парку можна придбати цибульки тюльпанів та замовити міжнародну доставку. Приємним бонусом є те, що по дорозі в парк можна побачити візитну картку Голландії – кольорові тюльпанові поля, котрі розміщені прямо коло дороги.

Якщо квітів буде забагато, переключайтесь на арт: його теж в Амстердамі достатньо. Варто відвідати новий музей Moco, який розмістився прямо в центрі музейного кварталу міста. Перша виставка презентує 50 робіт Бенксі та Енді Уорхола. Тут і легендарні Campbell’s soup cans, портрети Ліз Тейлор та інших зірок, виконані у знаменитій поп-арт-темі. Трафарети ж британця представлені у вигляді шматка стіни – це виглядає дуже сучасно.

Навпроти Moco ‒ оновлений після 10-річної реконструкції величний Rijksmuseum (державний музей), у якому можна побачити і «Нічну варту» Рембрандта, і «Молочницю» Вермеєра та ще багато шедеврів голландського живопису. Це постійна експозиція. Тимчасова ж виставка Catwalk (триває до 22 травня 2016 р.) зацікавить туристів, які люблять моду. Власне, це перша фешн-виставка музею, на якій можна побачити одяг, котрий зберігається в їхніх архівах. Примітно, що дизайн виставки розробляв голландський фешн-фотограф Ервін Олаф. Один з залів виглядає як подіум, по якому рухаються манекени в одязі різних епох. В іншому представлені різні види силуетів, які змінювались протягом століть. Родзинкою виставки є найширше плаття у Голландії – це королівська весільна сукня XVIII ст.

Бути в Амстердамі – значить побачити картини Ван Гога в іменному музеї цього геніального голландського живописця. Три роки тому це місце було другим найбільш відвідуваним музеєм у Нідерландах. Тут зберігається 200 картин художника, серед яких неперевершені «Соняшники», також «Цвіт мигдалю», яка вважається найпопулярнішою картиною митця, адже найбільше сувенірів саме з цим малюнком купують туристи. Оновлена виставка має інтерактивні екрани, завдяки яким можна дуже детально роздивитись картини, а також зворотну сторону полотна. Особливу цінність тут мають також листи Вінсента Ван Гога до свого брата Тео – їх можна прослухати в аудіозапису через спеціальну трубку.

Реклама

Популярные материалы

Портрет нації: прикраси, які носили українки


5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Чому йод важливий для жінок та в яких продуктах він міститься...


Читайте також
Популярні матеріали