3 причини поїхати у Хмельницький, коли закінчиться локдаун

Поки ми не можемо подорожувати світом - досліджуємо Україну

1. Новий бутик-готель Potocki

Подорожуючи до Хмельницького, зупиніться у затишному дизайнерському готелі Potocki з тематичними  номерами. Тут цілий поверх присвячений різним сторінкам з життєпису графа Юзефа Потоцького, його хоббі, подорожам та пригодницькому духу кінця 19 сторіччя. “Залізничний”, “Індія” або “Дзеркальний короп” — уже за назвою можна обрати яку з історій графа вам хочеться дізнатися. Приміром про дзеркальних коропів, яких прадід Юзефа Потоцького привіз з Китаю і заселив у озеро в маєтку, зробивши антонінські ставки першим на території України, де прижилась ця риба. 

2. Хмельницький обласний художній музей

Цей музей є ровесником Незалежної України. При цьому, якщо зазвичай музеї з‘являються на фоні існуючих збірок чи колекцій, то цей заснований фактично з нуля: співробітники самостійно збирали роботи художників ХХ і ХХІ віків всі 30 років. 

Це дуже автентична збірка творів, які експонуються в форматі тематичних виставок у відреставрованій будівлі 1905 року. Треба віддати належне науковому колективу музея, які дуже творче підходять до формування виставок, в основі яких зазвичай лежить потужна самобутня ідея. Тут у фондах є понад 30 творів Марії Приймаченко, роботи Мурашка, Патика, Сельського… При цьому саме кураторська робота вражає, бо через призму погляду особистості ми можемо споглядати всі ці роботи під різними кутами.

Чому обов‘язково треба поїхати і відвідати музей на вихідні? Заради виставки-діалогу «З життя жінки», де зібрані твори Тетяни Яблонської, Алли Горської, Анни Крюгер-Прахової та інших шалено прекрасних жінок-художниць (до 22 серпня). Особливий must-visit - виставка до 29 річниці Незалежності «Гора. Масив творчості», де куратори через символ гори показали шлях становлення нашої держави. Це викликає справді особливі відчуття. Екскурсійний супровід ще й дозволить дізнатися багато про самі твори, періоди та інсайдерські історії зі світу мистецтва. 

 

3. Гастрономічний Хмельницький

Цукерня Потоцьких

Якщо ви зупинилися у Potocki, достатньо вийти з номеру, щоб опинитися у ресторані, який вам точно порекомендують у місті. Меню присвячене мандрам графа Потоцького з фокусом на Італію (домашня паста, пінца-меню та окрема італійська сторінка), але помітно відчутний і одеський колорит, адже бренд-шеф Олександр Янковський саме з міста у моря. У великій карті сніданків — все для ідеального ранку: від авокадо-тостів і яєць пашот до лляної каші, декількох видів сирників і навіть подільського хот-догу. Якщо резервуєте стіл на вечерю, зверніть увагу на рекомендації шефа —  форшмак з яблучним сабайоном, халумі на грилі з баклажанами чилі та баранину з кускусом у тажині. Але пам’ятайте, що продегустувати місцеві десерти необхідно, нехай це навіть буде приводом для окремої подорожі.

Ресторація Шпігеля

Заклад знаходиться навпроти Художнього музею, отже плануйте обід після екскурсії. Фіналіст Національної ресторанної премії “Сіль” 2020 у категорії „Найкращий ресторан української кухні” розташований у маєтку, що на початку 20 століття належав нотаріусу Ісааку Шпігелю. Гарна нагода познайомитися з кухнею Поділля у виконанні шеф-кухаря Артема Блаути та поласувати борщем із щічками на буряковому квасі, варениками з ікрою веслоноса та місцевими сирами з цитриновим мармеладом. 

 

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Апетитні кольори та інноваційні матеріали у новій колекції...


Читайте також
Популярні матеріали