«Жива традиція»: вийшов короткометражний фільм про цінність традиційної української культури

Фільм зняли у співпраці з Музеєм Івана Гончара

Український режисер і продюсер Кирило Нечмоня зняв короткометражний фільм «Жива традиція». Стрічка розповідає про цінність традиційної української культури та її сучасне сприйняття, а також порушує питання інтеграції елементів традиційної культури в міське життя.  

«Спілкуючись з командою Музею Івана Гончара та колом людей, пов’язаних із музеєм, я намагався вибудувати історію для майбутнього фільму. Проте ключова зустріч сталася спонтанно. Йдучи музейними коридорами, я натрапив на відчинений кабінет Олександра Рака і відчув, що тут треба знімати. Саме під час розмови з Олександром я почув надзвичайно важливу думку: «Сьогоднішня цивілізація повинна зберегти душу людини, зберегти її природу». Думаю, що всі герої цього фільму займаються саме цим», — розповідає режисер фільму Кирило Нечмоня.

«Жива традиція» — це документальний фільм про видатного українського скульптора, художника, етнографа та колекціонера Івана Гончара. Він першим в УРСР створив приватний музей, облаштувавши його у власному будинку. Колекція Гончара налічує близько 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг та 20 тисяч архівних світлин історико-етнографічного альбому «Україна і українці» з різних регіонів нашої країни. Але водночас фільм знайомить із людьми, небайдужими до українського культурного спадку. Саме вони сьогодні в сучасній формі знайомлять широку аудиторію з питомо українськими традиціями та творчістю.

«По українській культурі за часів СРСР завдали дуже сильного, практично нищівного удару. Адже національна традиція є питанням не тільки культури, але і стратегії національної безпеки. Ми вирішили зробити фільм про Музей Івана Гончара, але не так про самого творця музею та збирача колекції, і не тільки про працівників музею, але про підхід і погляд на національну культуру і традицію. Важливо задокументувати цей принцип, щоб зараз якомога більше людей почали усвідомлювати цінність традиційної культури, а майбутні  антропологи, культурологи, історики могли б використовувати цей фільм у своїй роботі», — поділився продюсер та куратор проєкту Мирослав Гай.

У фільмі взяв участь сучасний проєкт GUNIA project, використано матеріали архівної зйомки Vogue Ukraine, створеної під керівництвом Тетяни Соловей. Гурт «Щука-Риба» спільно з MIR&CO PRODUCTION розробив візуальний матеріал та записав інтерв`ю.  Кінострічку зняли в співпраці з Музеєм Івана Гончара за підтримки Українського культурного фонду.


Реклама

Популярные материалы

Все, що потрібно знати про суд Джонні Деппа та Ембер Герд


Поліція затримала жінку, яка ввімкнула сирену повітряної тривоги...


Княгиня Шарлін публічно прокоментувала чутки про розлучення із...


Читайте також
Популярні матеріали