Як віртуальна реальність допомагає об’єднувати українців

Аудіоімерсивний проєкт «Повернення» на базі додатку 211STEPS

 

Щоб пом’якшити зростаюче роз’єднання українців обабіч лінії зіткнення, було створено імерсивний проєкт «Повернення» на базі додатку 211STEPS. Це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події Майдану та окупованих територій України. Вони пережили внутрішню та зовнішню війну і готові ділитися своїми роздумами з нами. 

Це проєкт про людей, які словами, досвідами, діями у різних сферах продукують і дають любов. Людей, які будують країну такою, якою кожен громадянин чи громадянка, хоче її бачити. Це про важливість і магію малих та глобальних дій, про щоденну роботу людини.

Наталія Ворожбит

Перші дві історії — «Повернення до Гідності» від правозахисниці Олександри Матвійчук та «Повернення до Людяності» від акторки Олесі Жураківської вже можна почути у додатку 211STEPS.

Олександра Матвійчук, героїня історії «Повернення до Гідності»

Олеся Жураківська, героїня історії «Повернення до Людяності» 

Поділилася своїми враженнями Наталія Ворожбит — співзасновниця «Театру переселенця» та кураторка проєкту Class Act, сценаристка «Дикого поля» та «Кіборгів», режисерка фільму «Погані дороги», присвяченого людям Донбасу. Наталія була там і спілкувалася з місцевими жителями, тому чесно усвідомлює і зображає те, що відбувається по обидві лінії фронту:

Наталія Ворожбит

«Ми живемо у травмованому війною суспільстві. Питань більше, ніж відповідей. Страхів більше, ніж питань. Ми захищаємось у різний спосіб — заганяємо ці страхи глибоко і живемо як хоробрі або боїмося вголос і просимо про допомогу. Сублімуємо у творчість, тікаємо у внутрішню або реальну еміграцію. Нам страшно, що нас не чують. Заразом ми не хочемо здаватися жертвами, бо нам важливо не втратити почуття гідності, бути повноцінними і перспективними. Ми не знаємо: отримана травма — це ріст чи падіння? Ми стали сильнішими чи більш хворими? Хто ми для іншого світу, і що інший світ означає для нас? Існує й багато інших питань із різних галузей, на які жодний Google не спроможний відповісти. Тому що отримувати інформацію — це одне, а здобувати емоційний досвід інтелектуального спілкування — зовсім інше. Отже, нам немає з ким поговорити і ми розучилися спілкуватися про важливе. Соцмережі — занадто поверхнева і маніпулятивна платформа для серйозних розмов. Ми поступово звикаємо мовчати, а немає міцнішої звички, ніж ця. 

Мені особисто дуже не вистачає голосів моїх співвітчизників, які розмірковують, як і я, над складними питаннями сьогодення. Я шукаю в інтернеті популярні лекції, але вони не часто задовольняють мене, бо зазвичай оповідачі далекі від нашого контексту, а мені хочеться поговорити (навіть коли я слухаю — це все одно діалог) про наше наболіле. 

Проєкт «Повернення» для мене — це про повернення емоційного інтелектуального спілкування, неформальних розмов про буття, інтимності дружньої розмови. З нами говорять наші співвітчизники, відомі люди, розмовляють голосом, відверто, ведуть за собою, пускають у свій особистий простір. Це схоже водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але обов’язково торкається особистих прикладів, місцями перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує тебе на таку ж відвертість перед самим собою, на глибше пізнання. 

Тамара Трунова, креаторка проєкту «Повернення» 

Кожна історія — це подорож за думкою оповідача. Він окреслює важливу і цікаву для себе тему, але не стає її заручником — по мірі заглиблення дозволяє собі ліричні та асоціаційні відступи. А слухач може обирати серед них саме той, який хоче чути в наступний момент — кожна історія передбачає декілька сюжетних ліній. Це створює відчуття діалогу, причетності, ще більшого заглиблення в кожен момент історії.  

І для цього не треба йти в театр, підлаштовуватись під час чи боротися з рекламою. Зручність, сучасність і доступність додатку 211STEPS — можливість для українського бізнесу і креаторів запускати проєкти онлайн, які залишаються актуальними набагато довше, ніж одиничні офлайн-івенти чи будь-які активності в соцмережах. За легкістю отримання і сприйняття цей новий формат можна порівняти з внутрішнім монологом, який завжди поруч. Але тут, крім нашого голосу, є змістовне, важливе, емоційне різноголосся».


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали