Український музей Victoria Museum номінований на премію «Кращий музей Європи — 2022» (EMYA)

Victoria Museum — приватний музей костюма та стилю, присвячений міській моді України 1830-1920 років

Victoria Museum потрапив у short-list кращих європейських музеїв за версією EMYA, яким не більше 4 років. Для порівняння: в попередніх конкурсах брали участь до 150 молодих музеїв. Через пандемію проведення конкурсу було відкладене, що призвело до зростання конкуренції серед музеїв, які входять в означений віковий ценз.

Платья

Та попри сильну конкуренцію Victoria Museum привернув до себе увагу професійної музейної спільноти. Це визначне досягнення для України, адже в номінанти потрапляють ті музеї, чия діяльність відповідає високим європейським стандартам — як технічним, так і ментальним. Окрім цього, на премію за правилами можуть претендувати лише ті музеї, що реалізують «суспільну якість», коли музеї віднаходять реальні потреби суспільства та пропонують неординарний спосіб на них відгукнутися.

Костюм

«Те, що Victoria Museum обрали одним із номінантів серед величезної кількості молодих креативних музеїв Європи, це вже є перемогою. Завдяки участі мого музею в цій премії ми зможемо розказати про Україну та нашу історію на всю Європу вже в травні 2022 року, під час обрання переможців в Естонії, в місті Тарту. Для мене особисто цінно те, що мій приватний музей наступного року стане обличчям культурної України. Чи обіймемо ми перше місце складно сказати. Але те, що ми вже в «лізі Європи», є справжнім визнанням», — заявляє власниця музею Вікторія Лисенко.

Наряд

Мета діяльності Victoria Museum — створити сучасний простір для того, щоб розвивати культурну освіченість різних ком’юніті. Для цього музей проводить лекції та екскурсії, квести та майстер-класи для дорослих, дітей, студентів, фахівців сфери дизайну та культури. Через одяг, побутові речі та аксесуари дореволюційного періоду музей дає уявлення про високі культурні стандарти української інтелігенції та відновлює втрачені історичні ланки після революції 1917 року.


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали