Верховна Рада ухвалила закон про українську мову: що зміниться?  

Рішення підтримали 278 народних депутатів 

Парламент розпочав розгляд документа ще минулого року. 4 жовтня депутати ухвалили законопроект у першому читанні,  у грудні профільний комітет доопрацював його, і у лютому Верховна Рада почала розглядати закон у другому читанні. Голосами 278 депутатів закон про україсньку мову ухвалили. Проти було 38 параламентарів, 25 не голосували, семеро утримались. Підтримати депутатів прийшли третій президент України Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви Філарет. 

мовний закон

Що змінить прийняття закону?

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

За навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах або створення перешкод та обмежень у застосуванні української мови також каратимуть.

Закон зобов’язує посадовців володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків.

Також державна мова має використовуватися в освітній сфері і трудових відносинах, у медичній сфері, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах, рекламі та в інших сферах.

Українська буде обов’язковою в онлайн і друкованих ЗМІ, сайти за замовчанням мають спочатку завантажуватися українською мовою, якщо вони мають інші версії. Державна мова має використовуватися у театральних виставах, в дубляжі фільмів і на телебаченні.

За порушення закону передбачене адміністративне покарання і кримінальна відповідальність за зневагу до державної мови від штрафу у 850 гривень до позбавлення волі до трьох років.

Закон не зобов’язує використовувати українську мову в особистому спілкуванні та релігійних обрядах.
 


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали