Компанія Film.UA запустив серію коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. Мета проекту «Спадок» – показати, як у XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціальної приналежності та історико-культурної області проживання. Спочатку Film.UA опублікували на своєму youtube-каналі відео, присвячене костюму дівчини з Івано-Франківської області, Снятинського району.
Днями ж з’явився новий ролик про жіноче святкове вбрання Чернівецької області, Заставнівського району. "Нашийна прикраса – салба, поширена виключно на Буковині, складається з нашитих рядами срібних монет, які кріпляться на текстильну основу. Жінки та дівчата виготовляли такі прикраси в домашніх умовах. В деяких салбах можна нарахувати аж 120 монет!"
"Мінтян – своєрідна хутряна довга безрукавка, оздоблена тхорячим хутром, яскравою аплікацією із сап’яну, та вишивкою. «Засвітити волоссям» – давній термін, що означав ходити з непокритою головою. Для заміжньої жінки це вважалось тяжким гріхом. Буковинки покривали голову нафрамою – домотканою, тонкою, візерунчастою тканиною, що мала довжину до 3 метрів", – коментує консультант проекту «Спадок» Марічка Квітка.