Важливе питання: що робити, якщо ви почули звук сирени

Послідовний алгоритм правильних дій

ELLE.UA склав алгоритм дій, який допоможе зорієнтуватися, що слід робити, коли ви почули сигнали тривоги.

У разі військової загрози Міністерство оборони інформує Державну службу з надзвичайних ситуацій, яка оповіщає населення.

Якщо ви почули звуки сирен або гучномовця протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім». Сигнал подається гудками заводів і підприємств через гучномовці та гудками транспортних засобів, звук мають почути всі жителі міста.

Після звукової сирени одразу вмикайте телебачення, радіо та оновлюйте надійні інформаційні сайти. Так ви почуєте всю інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкцію щодо подальших дій. Офіційне повідомлення передається протягом 5 хвилин після сигналу.

​​​​​​Instagram: @ya__horoshaya__

З нього можна дізнатись джерело виникнення надзвичайної ситуації, її масштаб, імовірну тривалість і порядок дій для безпеки. Після того як ви прослухали повідомлення, точно і послідовно виконуйте всі інструкції.

Якщо інтернет, телефонний зв’язок, радіо, телебачення відключено, немає зв’язку та електрики, треба орієнтуватись тільки на звукові сигнали.

Залишайте телевізор чи радіо ввімкненими: цими каналами можуть надходити наступні повідомлення.

Якщо маєте можливість, передайте повідомлення своїм сусідам.

Візьміть «тривожну валізу», знеструмте квартиру, перекрийте газ, воду, тепло одягніться. В разі, якщо немає ніяких зовнішніх загроз: розривів снарядів, стрільб — варто покинути приміщення й переміститись або у підвал у своєму будинку, або в найближче бомбосховище (заздалегідь скачайте мапу міста, яка працює онлайн). Також можна сховатися в метро. Якщо ви потрапили під обстріл по дорозі до укриття, краще впасти на землю й накрити голову руками.

У разі, якщо ви не можете покинути квартиру:

Візьміть усе необхідне, перейдіть до ванної кімнати й перечекайте там;

Якщо у вас приватний будинок, спустіться в погріб або в підвал.


Реклама

Популярные материалы

Культгід: куди піти у грудні 2022-го


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


10 кінопрем’єр грудня, які варті уваги


Читайте також
Популярні матеріали