Варто уваги: в Українському домі відбудеться виставка «Вівтар»

Дзеркало найважливіших для України подій

З 17 березня до 9 квітня Український Дім запрошує на виставковий проєкт «Вівтар», який представить роботи, створені Олександром Животковим у моменти найвищої емоційної напруги — під час революції 2014 року та повномасштабного вторгнення Росії в Україну від 24 лютого 2022 року.

Олександр Животков

Над циклом «Київ. 2014» Олександр Животков наполегливо працював протягом трагічної і героїчної зими 2014 року. Це втілена надія художника, що «смертю смерть здолавши», українці більше не будуть вимушені приносити людські життя на вівтар свободи. На жаль, ці сподівання невблаганно розвіялися в темному холодному небі, разом зі слідами від пострілів української протиповітряної оборони, яка відбила першу російську атаку 24-го лютого 2022 року.

Попри ракетні обстріли та небезпеку, що насувалася з усіх боків, пан Олександр наполегливо та завзято продовжував працювати в київській майстерні. Животков зумів передати сучасну трагедію України, яка бореться з російським варварством. Війна занурила суспільство в біль, відчай і горе. Художник пристрасно закарбував ці емоційні стани у скульптурних рельєфах і контррельєфах з каменю та дерева.

«Протягом місяця я прокидався з клубком, що підступав до горла. Клубком ненависті й нерозуміння, страху, обурення, злості, бажання дотягнутися до горлянок цих покидьків», — каже Животков. 

Слова художника резонують у душах тих, хто бачив хоча б одну фотографію з українських міст та сіл, постраждалих від російської військової агресії. За свідченнями художника, страх і горе не покидали його, допоки він не почав працювати.

Олександр Животков

Олександр Животков
WikiMedia

З 24 лютого студія Животкова перетворилася на його особисте поле бою, де художник власною творчістю розпочав боротьбу за Україну. Більшість його творів присвячено конкретним датам та місцям, які назавжди залишаться відкритими ранами в серцях українців — Буча, Маріуполь, Ірпінь, Херсон, Вінниця.

Олександр Животков — один із небагатьох сучасних митців, який у власній творчості зосереджений на трагізмі буття та на етичних ідеалах людства. Завдяки мистецькій переконливості та колосальній художній напрузі рельєфи Животкова впливають на нас як документальне свідчення трагедії та доказ хиткості гуманізму у світі.

Багатовимірні філософські твори Олександра зосереджують увагу глядачів на трансцендентному та руйнують межу між світом сакральним і профанним. Вони, неначе древні вівтарі, що на символічному рівні означають точку переходу в інший світ, постають порталом вглиб історії людства.


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали