ПІДБЕРІТЬ СОБІ КОЛІР ВОЛОССЯ І ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО...

БОРЕМОСЯ ІЗ ПЕРЕДЧАСНИМ СТАРІННЯМ ШКІРИ: ЯК...

АЛИСА МИЛАНО ШОКИРОВАЛА ПОСЛЕДСТВИЯМИ...

«С АДАМОМ ЛЕВИНОМ И БЕХАТИ Я ПОЗНАКОМИЛАСЬ НА...

«ТЫ БЕЗУСЛОВНО ЛУЧШАЯ. САМОЕ ЛУЧШЕЕ ИЗ ТОГО, ЧТО...

В Україні запрацював безкоштовний онлайн-портал із навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я

Знали, що вісім мільйонів українців потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я?

Рейтинг статьи / 0
3 5 4

Сьогодні в Україні стартував проєкт «Психічне здоров’я для України», щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами.

Першим кроком для того, щоб глибше ознайомити українців із питанням психічного здоров’я та важливості турботи про нього, став запуск офіційного сайту проєкту. Цей сайт створений як частина освітньої кампанії 4-річного проєкту «Психічне здоров’я для України» / Mental Health for Ukraine (MH4U).

Сайт є джерелом достовірної інформації про психічне здоров’я для людей, які цікавляться темою, для тих, хто зіштовхнувся з проблемами психічного здоров’я та їхніх близьких, а також і для фахівців та членів місцевих громад.

На сайті є список гарячих ліній допомоги, а також ― безкоштовний освітній онлайн-портал із навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я. 

 

Під час карантину особливу увагу експерти проєкту приділяли психічному здоров’ю медиків, батьків та дітей, які опинилися в ізоляції.

«И повсюду тлеют пожары»

Кадр із сериалу «Усюди жевріють пожежі»

За даними опитування «Психічне здоров`я в Україні: обізнаність та ставлення», проведеного в рамках проєкту в січні 2020 року компанією InMind, лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров`я. 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше. Водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою.

Перший етап кампанії передбачає знайомство українців із поняттям психічного здоров`я, та актуалізацію потреби дбати про нього так само, як про фізичне здоров’я.

«В Україні 8,1 млн людей потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я. Однак лише 1,6 млн людей отримують необхідну їм допомогу.

Це означає, що близько 80% людей, які потребують підтримки, не отримують її.

Ідея нової освітньої кампанії ― донести людям, що турбота про власне психічне здоров’я може мати позитивний вплив на багато аспектів нашого життя. Тому ми побудували нашу освітню кампанію на основних чотирьох елементах психічного здоров’я за визначенням ВООЗ. Це здатність долати щоденні стреси; реалізовувати свій потенціал; працювати продуктивно та плідно; робити свій внесок у життя спільноти», ― зазначає лідер проєкту MH4U Гайко Кьоніґштайн.

Наступним етапом кампанії буде підвищення обізнаності населення про психічні розлади та заохочення звертатися за підтримкою та професійною допомогою у разі потреби.

Згідно з даними ВООЗ, 30% українців матимуть різні психічні розлади протягом життя. Депресивні розлади в Україні більш поширені, ніж в інших європейських країнах. Водночас майже половина опитаних дослідження «Психічне здоров`я в Україні: обізнаність та ставлення» ― 45% ― не змогли назвати жодного психічного розладу.  

«Міністерство під керівництвом Максима Степанова розуміє важливість реформи системи охорони психічного здоров’я. Ми цінуємо підтримку міжнародних партнерів, адже  в Україні ще не до кінця сформована культура турботи про психічне здоров’я, і у нас попереду ― велика освітня робота. Реформа системи охорони психічного здоров’я є важливою складовою загальної реформи медицини. Вона націлена на те, щоб перейти від надання психіатричної допомоги до збереження психічного здоров’я українців», ― коментує актуальність проєкту заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

«Тему психічного здоров’я сьогодні важко відкрито обговорювати в українському суспільстві, адже переважно люди сприймають її неоднозначно. Наша мета ― покращити якість та доступність допомоги для людей із психічними розладами,  підвищити рівень обізнаності українців про психічне здоров`я та знизити рівень стигми щодо людей із психічними розладами», ― зазначає координатор проєктів з боку Посольства Швейцарії в Україні Петро Ільків.

Окрім вебсайту, до освітньої кампанії проєкту будуть залучені зірки й  лідери думок, партнери в царині медіа та бізнесу, фахівці з психічного здоров’я, а також ― звичайні українці, які мають сміливість ділитися своїми історіями турботи про психічне здоров’я.

 

Головні б'юті-тренди цього літа

Боремося із передчасним старінням шкіри: як правильно захищатися від сонця?

Ответы на 6 самых неловких вопросов о сексе, которые все стесняются задать гинекологу

«С Адамом Левином и Бехати я познакомилась на ивенте от Yves Saint Laurent, спустя время он написал мне: "Давай бить тату"», — украинка Александра Масюк

Фарфоровая кукла и грузинские пардаги: гид по особенным предметам барахолки «Кураж»

Чем полезно миндальное молоко и как его приготовить дома