25 листопада відбулася прем’єра першої серії документального серіалу «Спалах» про еволюцію різних сфер української культури та її сучасних героїв. Для документального серіалу було відзнято понад 100 інтерв’ю, а його героями та героїнями стали Monatik, Юрій Бардаш, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Onuka, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники Closer, Veselka, «Культура Звука», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week, Ksenia Schnaider та багато інших представників української культури.
Творці серіалу наголошують, що українці не звикли помічати наших артистів або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості чи культурної ваги. Тому документальний серіал має на меті створити єдину історію про самодостатню і стильну українську культуру.
Документальний серіал складатиметься з 10 серій, які виходитимуть на YouTube-каналі СЛУХ.
«Я вірю, що культура — вона як вірус. Їй потрібні сприятливі умови і вона сама виросте, ніяка допомога зі сторони не потрібна. Ми помітили, що в українській музиці кожні 4–5 років відбуваються спалахи — з’являються нові імена та віяння, старі відходять на другий план. Пізніше ми почали досліджувати і знаходити схожі спалахи в інших сферах культури. Ось про них ми і розповімо в тому числі», — зазначив Максим Сердюк, головний редактор «Слуху», генерального продюсера та співавтора серіалу.
У випуску досліджують феномен фольку, як музика пройшла довгий шлях від українських сіл та полонин до великої сцени та як фольк змінив сучасну українську музику. У першій серії документального серіалу взяли участь «ДахаБраха», Ната Жижченко (Onuka), Олег Скрипка, Аліна Паш, Влад Троїцький, Дмитро Мазуряк (Kazka), Марина Круть, Юлія Юріна (Yuko), майстер народних інструментів Михайло Тафійчук та дослідники Віталій Бардецький і Сергій Постольников.
«За весь період зйомок ми взяли близько 100 інтерв’ю — у рестораторів, музикантів, письменників, танцюристів і коміків. Це величезний пласт роботи, який ми виконали за два місяці, тому чекайте на багато захопливих історій», — говорить Артем Григорян, режисер та співавтор ідеї.