ТЕКСТ: КАТЕРИНА РУДЕНКО: «В ЦІЛОМУ ЦИФРОВІ...

КЛУБ ПУТЕШЕСТВЕННИКОВ: МИШЕЛЬ АНДРАДЕ В...

TV, ЩО ПАСУЄ ВАШОМУ СТИЛЮ ЖИТТЯ! ІДЕАЛЬНИЙ...

ЯК ЗНІМАТИ СУПЕРВІДЕО НА СМАРТФОН: ВІДЧУЙ СЕБЕ...

КУЛЬТГИД: КУДА ПОЙТИ В КИЕВЕ, ИЮЛЬ 2021

В Кам’янці відбудеться міжнародний культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest

З 19 по 20 червня

Рейтинг статьи / 0
3 5 5

Уже вчетверте у місті Кам’янка на Черкащині відбудеться Міжнародний культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest. Фестиваль проходитиме під кураторством ГО «Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» за підтримки Кам’янської міської ради та місцевого бізнесу.

Місцем проведення такого фестивалю не випадково стала Кам’янка. Її сміливо можна назвати українською музичною Меккою. Це мальовниче місто славиться потужним музичним бекґраундом. Саме тут розквітла творчість всесвітньо відомих композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського. Упродовж 28 років  сюди приїздив Петро Ілліч Чайковський. Саме тут, за його словами, він жив, працював, відпочивав душею, відчував щастя, натхнення, саме тут написав понад 30 творів, серед яких опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балет «Лебедине озеро», Українська симфонія і багато інших шедеврів.

На Черкащині народився засновник польської композиторської школи ХХ століття Кароль Шимановський. Ця земля подарувала йому безтурботне дитинство і молодість, сповнену краси і свободи. У наші дні музичну традицію продовжує Всеукраїнський відкритий дитячий конкурс пам’яті П.І. Чайковського, який проходить у гостинній Кам’янці вже 18 років поспіль. Фестиваль є культурологічним і має просвітницьку мету, суголосну Цілям сталого розвитку (ЦСР) Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року в частині 11-ї ЦСР «Сталі міста та громади».

Фестиваль приурочений до 30-річчя Незалежності України. 30 років тому мрія багатьох поколінь наших співвітчизників про власну державу втілилася в життя. Вільна самостійна країна постала на грунті прадавніх самобутніх духовних і культурних традиції. Усі ці роки ми продовжуємо повертати собі свою історичну пам’ять і стверджувати красу, різнобарвність і неповторний колорит. Четвертий Kamianka Music Fest — черговий потужний крок до захисту і вкорінення українських культурних цінностей та історичних надбань.

Мета фестивалю — фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до культурної, історичної та природної спадщини Кам’янки, розвивати і популяризувати українську культуру. Простором для проведення музичного фестивалю традиційно стане парк Кам’янського державного історико-культурного заповідника з парковою сценою та музичною школою імені П. І. Чайковського.

Цього року вперше Kamianka Music Fest триватиме 2 дні (19-20 червня) та стане міждисциплінарним і порадує розлогою культурною програмою.

Арт-перформанс з елементами детективу

Kamianka Music Fest відкриється цікавим перформансом. Минулоріч організатори фестивалю і Кам’янська міськрада знайшли фрагменти мозаїки, яка пролежала на подвір’ї місцевої школи 30 років, розшукали її рештки і з’ясували, хто є автором витвору. Мозаїку відновили та розмістили на одній із будівель Кам’янської громади. Урочистим відкриттям мозаїки і розпочнеться фестиваль, а оздоблена стіна стане своєрідною фотозоною.


Вічна класика і батл-сюрприз

Класичну сторінку фестивалю прикрасить Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України. Уславлений високою майстерністю, шляхетним хоровим звучанням, відточеною  оркестровою технікою, Ансамбль представить різноманітну програму шедеврів європейської класики під назвою In Memorіаm. Експериментом, результати якого не передбачить жоден експерт, стане музичний батл. Він проводитиметься на фестивалі вперше. Талановиті діти музиканти позмагаються із відомими артистами, зігравши один і той самий класичний твір. Хто зробить це краще? Визначаєте ви!

Брас-квінтет «Київ Брас» — це майстерне звучання п’ятірки духових інструментів під керівництвом всесвітньо відомого трубача Андрія Ільківа та бездоганне відчуття стилю творів різних епох. У перший день Kamianka Music Fest брас-квінтет зіграє програму «Від Бароко до джазу».


Джаз для дорослих

Джаз — це велика гра, а коли грають професіонали, байдужим не залишиться ніхто. Хедлайнерами Kamianka Music Fest стануть українські джаз-гуру – радіоведучий, музикознавець, джазмен, продюсер і організатор числених джазових фестивалів і, певно, найвідоміший в Україні популяризатор джазу Олексій Коган і гурт Juzz in Kiev Band у супроводі чарівної джазової вокалістки Laura Marti, глибокий оксамитовий тембр голосу якої неможливо забути. Програма під назвою «Джаз для дорослих» продемонструє безмежну свободу та силу джазу. Ліричні композиції і запальні ритми, драйв і романтика, тепло і вогонь — після цього виступу кожен скаже: тепер я дійсно люблю Джаз!

Зірковий дует

Українському віртуозу-піаністу Юрію Коту аплодують у Японії, Польщі, Казахстані, Італії, Словаччині, Югославії, США, Німеччині. Майстер-трубач Андрій Ільків виступав перед слухачами Європи і США, Китаю, ОАЕ та Індії, йому підкорилися труби in B, in C, in D, in Es, флюгельгорн, труба-пікколо, corno da caccia.
Цьогоріч на Kamianka Music Fest зіркові музиканти гратимуть разом. Яскравий виконавець, народний артист України, лауреат міжнародних конкурсів Юрій Кот виступить у дуеті з народим артистом України, солістом симфонічного оркестру «Вюрт Філармонікер», Німеччина, Андрієм Ільківим.


Лінія Жадана

Мальовнича земля Черкащини свого часу полюбилася Олександру Пушкіну, який неодноразово приїздив у Кам’янку. Тож на підтримку поетичних традицій під час Kamianka Music Fest, який іще називають Пушкінським, відбудуться читання українських митців. Перший день фестивалю завершиться виступом поета, прозаїка, громадського активіста, без перебільшення класика сучасної літератури Сергія Жадана з проєктом «Лінія Маннергейма».

Альтернативний фінал

Уперше Kamianka music fest завершиться під звуки альтернативної музики. Сцену представлятимуть молоді колективи з Києва: Марія і Магдалина — театральна меса від учасниць ЦСМ "ДАХ" та гурту «ЦеШо», Надії Голубцової та Марусі Іонової. Аудіальний перформанс «BibliJa», що відкриє альтернативну частину фестивалю, — це експерементальний проєкт, мета якого дати текстам Нового заповіту прозвучати в новому контексті.

Гурт Ragapop — електронна експериментальна група та сайд-проєкт учасниць Dakh Daughters Руслани Хазіпової та Ганни Нікітіної, а також музиканта Антона Очеретяного. Наразі у групи чотири сингли, три з яких за текстами Івана Франка, а один — англійською мовою з власною поезією. Цього року їх номінували на Aprize Music Awards — Ragapop потрапили в один шорт-лист з Heinali, Dakha Brakha та іншими. І цьогоріч бенд виступить зі своїм першим альбомом на сцені Kamianka music fest, а також зіграє кілька новинок.

Реклама

Як знімати супервідео на смартфон: відчуй себе справжнім режисером! Частина 3

TV, що пасує вашому стилю життя! Ідеальний телевізор за версією редакціі

Текст: Катерина Руденко: «В цілому цифрові технології націлені, щоб поліпшити наше життя»

Рианна запускает новый проект

Как подобрать и наносить тональный крем в жару

Учимся у Леди Гаги, как производить впечатление с помощью одежды