Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

Українське кіно — яке воно? Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Культурний феномен в українському кіно

19 травня у Києві та Львові розпочнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля» від «Планети Кіно» та Gogol.Media. У програмі представлені фільми, зняті з 2014 року, що створили культурний феномен «нової української хвилі» у кіно.

Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Кадр із кінофільму «Додому»

«Під час війни кінотеатри перебувають у дуже важкій ситуації, передусім через постійні повітряні тривоги, через які ми перериваємо показ фільму та евакуюємо наших гостей. І, можливо, що війна не найкращий час для івентів, однак ми віримо, що культура — це один із стовпів, на які спирається наша національні ідентичність, тому чим більше культурних подій, тим сильніші ми стаємо! Саме тому, ми вирішили організувати кінофестиваль, щоб привернути увагу до найкращих картин нової хвилі», — зазначив А. Козловський, маркетинг-директор «Планети Кіно».  

Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Кадр з кінофільму «Атлантида»

Фестиваль складатиметься з двох секцій. Перша — «Кіно наших днів», яка присвячена соціальному кіно. В межах цієї секції покажуть соціальну драму «Плем’я» (2014 рік), ліричну комедію «Мої думки тихі» (2020 рік), соціальну комедію «Герой мого часу» (2018 рік) та підліткову драму «Стоп-Земля» (2021 рік).

Друга секція — «Люди війни». Вона присвячена розкриттю війни між Росією та Україною, починаючи з окупації Криму у 2014 році і завершуючи проєкцією перемоги України у війні. У програмі секції чотири драми: «Черкаси» (2019 рік), «Додому» (2019 рік), «Погані дороги» (2020 рік), «Атлантида» (2019 рік).

Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Кадр із кінофільму «Мої думки тихі»

Після показу кожного фільму відбуватиметься обговорення стрічки у форматі офлайн-подкасту. Модеруватимуть зустрічі співзасновники Gogol.Media та подкасту про літературу «Вуса Гоголя» Вадим Кириленко та Микита Рибаков, а також кінокритики Ігор Кромф та Станіслав Тарасенко. Гостям офлайн-подкасту стануть режисери Мирослав Слабошпицький («Плем’я»), Антоніо Лукіч («Мої думки тихі»), Валентин Васянович («Атлантида»), Наріман Алієв («Додому»), актори Марія Федорченко («Стоп-Земля»), Дмитро Сова («Черкаси»), Євген Ламах («Черкаси») та багато інших.

Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Кадр з кінофільму «Погані дороги»

Фестиваль відбудеться у кінотеатрах «Планета» Кіно у Львові та Києві, покази триватимуть з 19 до 22 та з 26 до 29 травня. Один показ на кожен фільм. Кіносеанси розпочинатимуться о 18:00, щоб у глядачів була можливість повернутися додому до комендантської години.


Реклама

Популярные материалы

Закуска з печериць та білих грибів


Український фільм «Як там Катя?» здобув дві нагороди на...


Стало відомо, скільки заплатять Леді Газі за роль Гарлі Квінн...


Читайте також
Популярні матеріали