SAVE THE DATE:СТАЛА ИЗВЕСТНА ДАТА ПРОВЕДЕНИЯ...

ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ЗДОРОВИХ НІГ

ВАЛЕНТИНА ХОМАЙКО РОЗПОВІСТЬ, ЯК ПОБУДУВАТИ...

ЗНАЙ НАШИХ: ПІСНЯ УКРАЇНЦЯ СТАЛА САУНДТРЕКОМ...

«Я ГОВОРИЛ, ТЫ НЕ БУДЕШЬ БЛИСТАТЬ», — СЕРЕГА И...

Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді

Вона виявилася втричі більша, ніж вважалося раніше, має кілька озер та річку

Фото: mon.gov.ua

Рейтинг статьи / 0
5 5 6

Наприкінці березня на станцію Академік Вернадський вирушила 24-а Українська антарктична експедиція, яка проводить дослідження та підтримує роботу станції впродовж року.  

«Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика.

Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери.

Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от в льодовику з боку старої британської бази-музею ― будиночка Ворді ― нам пощастило: ми віднайшли вхід до «загубленої» печери», ― розказав керівник експедиції Ігор Дикий.

Знахідка неабияк здивувала полярників: виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи.

Антарктида

АнтарктидаАнтарктида

На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу ― велетенський зал. Він заввишки 12 метрів (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 метрів та завдовжки 30 метрів. У цьому залі виявили підльодну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду будуть збережені для докладнішого аналізу в лабораторіях України.

Антарктида

Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало ― тобто точно належить не пінгвіну. Чиє ж це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.

АнтарктидаАнтарктидаАнтарктидаАнтарктидаАнтарктида

Женя Кот о социальных сетях и пути к успеху

Save the date:стала известна дата проведения Elle Active Forum 2019

Головні правила здорових ніг