Українки різних професій мають стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних

«Жінки виконують військовий обов`язок на рівних засадах із чоловіками»

Міністерство оборони України видало наказ, в якому розширили перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов`язаних. Список охоплює 35 фахових напрямів. Серед них: будівництво, музичне мистецтво, журналістика, готельно-ресторанна справа, психологія, фізична культура, фінанси та інші. Повний перелік можна знайти за посиланням.

Instagram: @ministry_of_defense_ua

Відповідно до закону про військовий обов`язок та військову службу, військовозобов`язані — це особи, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

«Жінки виконують військовий обов`язок на рівних засадах із чоловіками», — зазначається в законі.

На військовий облік будуть ставати жінки до 60 років, які «придатні для проходження військової служби за станом здоров`я та віком» та працюють за професіями, зазначеними у списку.

Instagram: @ministry_of_defense_ua

Зараз в міністерстві оборони разом з військкоматами планують розробку алгоритму дій, за яким відбиратимуть жінок, які мають стати на облік. За ухилення від взяття на військовий облік закон передбачається адміністративна відповідальність. За перше ухилення штраф складатиме 510 - 850 гривень, якщо повторно або у особливий період — 850 - 1700 гривень.

Передбачається покарання і для керівників підприємств чи організацій, які сприятимуть тих, хто ухиляється чи ігнорують ситуацію — на них чекає штраф у розмірі від 5100 до 8500 гривень.


Реклама

Популярные материалы

Як виглядає наймодніша пара взуття зими


Ці речі носитимуть усі: що потрібно купити, щоб залишатися в тренді...


Які порушення в шлунково-кишковому тракті впливають на красу та...


Читайте також
Популярні матеріали