Український фільм номіновано на «Оскар» у 2023 році

Вперше в історії

Єдиний фільм із України «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії став претендентом на премію «Оскар» у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Про це Американська кіноакадемія повідомила 24 січня на своєму сайті. Це сталося вперше в історії незалежної України.

Прем’єра фільму відбулася на фестивалі «Санденс» 2022 року. Це вже друга картина режисера Сімона Леренґа Вільмонта, яку було знято в Україні. Партнером зі створення фільму став благодійний фонд «Голоси дітей». 

У центрі сюжету — пронизлива історія трьох дітей, яких тимчасово відлучили від батьків. Очікуючи на вирішення своєї долі, Єва, Саша та Коля знаходять дружбу та проблиски надії в старих стінах Лисичанського дитячого будинку поблизу лінії фронту на сході України. А група соціальних працівників створює для дітей такий необхідний безпечний простір і дарує моменти радості та спокою.

В «Будинку зі скалок» не було ані сценарію, ані репетицій, ані навіть дублів. «Були лише я, камера та мій асистент. Так дітям стало легше розкритися і бути собою. Вони часто забували, що ми є поряд і просто жили своїм життям»,  — розповідає Сімон Леренґ Вільмонт.

Творцям стрічки вдалося чесно показати дітей, які живуть між двома війнами. Між війною, яку розв’язала Росія, та війною, яка щодня триває у їхніх домівках через байдужість батьків. Завдяки Олені Розвадовській, співзасновниці фонду «Голоси дітей» для знімальної команди були відкриті всі двері у дитячий світ. Саме завдяки її порадам та супроводу режисери змогли стати «своїми» для дітей.

Завдяки одному з закритих показів стрічка змінила долю героя — підлітка Колю всиновила сім’я, яку вразила непроста історія хлопця.

«Будинок зі скалок» вже отримав низку нагород: 

2021 — Найкраща режисерська робота в категорії «Світове документальне кіно» — Фестиваль незалежного кіно «Санденс», США;

2022 — Премія The Dragon Award Best Nordic Documentary — Ґетеборзький кінофестиваль, Швеція;

2022 — «Золотий Александр» за Найкращий документальний фільм — МКФ у Салоніках, Греція;

2022 — Приз ФІПРЕССІ — МКФ у Салоніках, Греція;

І вже 12 березня 2023 року на 95-й церемонії вручення премії «Оскар» стрічка побореться за  статуетку в Лос-Анджелесі.


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали