Українська опера Chornobyldorf вперше прозвучить на британському радіо

Один з найкращих у світі музично-театральних перфомансів

Світова аудіопрем’єра опери Chornobyldorf композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка, засновників лабораторії сучасної опери Opera Aperta, відбудеться 11 березня. Трансляцію вестиме BBC Radio 3. Аудіозапис є повною версією прем`єри вистави на Гадерсфілдському фестивалі у Великій Британії. Це найбільша міжнародна подія у сфері сучасної та експериментальної музики. Минулого року саме цей український твір відкривав фестиваль. 

Chornobyldorf

За жанром Chornobyldorf — археологічна опера. Твір розповідає про нащадків людства, які вижили після численних катастроф і, опинившись у пост-суспільстві, намагаються відродити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Герої вистави мандрують між руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів, галерей. Їхній шлях супроводжується народним та класичним співом, танцями та грою на унікальних інструментах. 

Люди доби Чорнобильдорфу досліджують трансформації, яких зазнав новий світ, а також розмірковують про природу кліматичних та енергетичних катастроф. Зокрема, у відеоперформансах. Зйомки проходили поблизу Чорнобильської зони та поряд із Запорізькою атомною станцією. Остання — досі перебуває під окупацією російської армії. Автори опери переконані: такі дії агресора — пряма загроза добробуту всього світу. Про це варто наголошувати всіма доступними способами — і на дипломатичних зустрічах урядовцям, і зі сцени, з екранів, з радіо пересічним громадянам. 

Chornobyldorf

«Незважаючи на вагому підтримку України з боку Європи, життя за кордоном протікає звично. Люди ходять у кафе, гуляють, проводять фестивалі, відвідують філармонії та концерти. Живуть собі спокійним, комфортним життям. Тому до них треба достукатися різними видами мистецтва, доносити їм різноманітний український контент. Тоді є шанс, що іноземці зможуть осягнути всю картину руйнації України, яку бачимо ми з вами», — розповідає композитор Ілля Разумейко. 

Прем’єра твору відбулась у 2020 році в Києві в Мистецькому Арсеналі за продюсування агенції рroto produkciia. Невдовзі опера увійшла в топ-6 світових музично-театральних перформансів за версією Music Theater Now. 

Chornobyldorf

Попри повномасштабну війну в Україні, артисти вже в березні 2022-го року відновили репетиції та оновленим складом команди вирушили на гастролі за кордон. Так, Chornobyldorf побачили глядачі у Нідерландах, Австрії, Англії, Литви. А вже цієї суботи разом із живою музикою з усієї Великої Британії Chornobyldorf зазвучить на BBC Radio 3.  


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали