Українка створила у Франції дитяче книжкове видавництво Le Petit Canard

Окрім книгарень, книжки продаються на сайті видавництва і на Amazon

Українська видавчиня Наталя Моспан, яка є власницею дитячого видавництва та мережі книгарень «Моя книжкова полиця» в Києві, створила книжкове видавництво у Франції — Le Petit Canard (у перекладі з франц. — «Маленька качечка») та видала перші дитячі книжки, які вже стоять на полицях французьких книгарень.

«Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури — він значно більший за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard — максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. Тож ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами. Я переконана, що українці мають крутий творчий потенціал: ми вміємо вигадувати й творити, у наших ілюстраторів унікальний стиль. Ми можемо дуже багато дати Європі», — говорить Наталя Моспан.

Новинку, книжку «Мамзельвіль», яку нещодавно видали і в Україні, і у Франції, написав француз Крістоф Жамар — перший вчитель сина Наталі. Ілюстрації до книжки створила українка — художниця та ілюстраторка Софія Томіленко.

«Історії, які ми розповідаємо в наших книжках, з одного боку, легкі та кумедні, а з іншого — сповнені добротою та сенсами. Я вірю, що дитяча книга — це безпечний простір для дитини, така собі “захисна бульбашка”, здатна захистити дитинство та безтурботність наших дітей — як у Франції, так і в Україні», — говорить видавчиня.

Наталя відзначає, що книговидавнича сфера у Франції та принципи роботи з книгою — видавництво та реалізація — дуже відрізняються від України. Ринок, з одного боку, максимально прозорий та зрозумілий, а з іншого — настільки зарегламентований, що дуже неохоче приймає нових гравців. «Зробити тут щось нестандартне, пробувати нові підходи дуже непросто — всіх цілком влаштовують старі зрозумілі способи ведення бізнесу. Однак непросто — не означає неможливо!»

Видавництво Le Petit Canard засноване у 2023 році Наталією Моспан. Le Petit Canard фокусується на створенні унікальних дитячих книжок з «українським колоритом» у Франції та сприяє поглибленню міжнародного культурного співробітництва між Україною та Францією.


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як і...


Читайте також
Популярні матеріали