У Вроцлаві до Дня Незалежності України відбулася вистава «Запорожець за Дунаєм» за підтримки фонду «Відкрита музика міста»

Уперше українська опера в афіші Європейського театру

З нагоди Дня Незалежності України Вроцлавська опера разом з українськими артистами представила виставу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського у постановці Йоланти Денейко та Олени Савчук. До вистави залучили діток, які тимчасово знайшли притулок у Польщі через війну, яку розв’язала Росія.

«Саме ці діти сьогодні є послами української культури в той час, коли їхня Батьківщина бореться за свободу», — сказав директор Оперного театру Томаш Янчак, звертаючись до гостей.

Томаш Янчак

«Артемовський і його "Запорожець" досі актуальні, навіть пронизливо-реальні та зворушливі. Таким "Запоріжжям" для багатьох українців стали польські будинки. Вони шукають контакту зі своєю культурою, традиціями та мовою. Музика є клеєм цих світів. Завдяки цьому польський глядач може пізнати українську чуттєвість, а українцям це нагадує про дім, за яким вони так сумують. Мистецтво виступає тут як засіб, який об’єднує, інтегрує та дарує емоції, які часто неможливо передати словами», — поділився артистичний директор Міхал Знанецький.

Фонд Марії Дідковської «Відкрита музика міста» став партнером прем’єри та допоміг з оцифруванням партитури, котра тепер має сучасний вигляд. А це — важливий крок, без якого українські твори не могли звучати на європейській сцені.

Для глядачів також підготувала відеозвернення перша леді України Олена Зеленська. А оркестр грав під батутою диригента Андрія Савчука.

«Для того, щоб іноземні оркестри могли виконувати українські твори, потрібно мати оцифровані партитури, яких, на жаль, у нас немає… Якщо точніше, не було, адже за справу взялася команда фонду «Відкрита музика міста». Ми хочемо зберегти музичний спадок і культурний зв’язок поколінь. Оцифрована партитура «Запорожця за Дунаєм» — це наша маленька перемога», — поділилася засновниця фонду «Відкрита музика міста» Марія Дідковська.

Почесний патронат над виставою «Запорожець за Дунаєм», яка відбулася 24 серпня, узяв пан Василь Зварич — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали