«У нас все нормально»: що варто знати про фільм Андрія Лідаговського, присвячений тваринам під час війни

Режисерський дебют зірки кінострічки «Мої думки тихі»

Андрій Лідаговський завершив роботу над своїм режисерським дебютом — фільмом «У нас все нормально», який став частиною антології «Війна очима тварин». Це п’ята новела кіноальманаху, головні герої якого — тварини, що потерпають від війни.

Фільм Андрія Лідаговського розповідає про киянина Сашка, який не втратив роботу і зібрався їхати за кордон, де вже перебуває його мама і розташований офіс. Єдине, що  затримувало головного героя в Києві, — це кіт, на якого в нього алергія. 

«Більшість фільмів на тему війни висвітлюють саме військові події. А я уявлення не мав, чим живе віддалене від фронту місто під час війни. Хотілось передати, як сюрреалістично виглядає життя в такий час, навіть якщо ти в найбезпечніших умовах. Як на мене, розповідати треба те, що бачив і відчув сам, без героїчних прикрас. Другим головним героєм фільму є кіт, яким змушений опікуватись мій герой, і не завжди зрозуміло — чи Сашко плаче від алергії на кота, чи від ситуації, в якій опинився», — ділиться Андрій Лідаговський. 

За словами авторів кіноальманаху, розповідь про війну через тварин наголосить на екологічних загрозах цієї війни для всього світу, а також покаже українців, які щоденно складають тест на людяність, рятуючи тих, хто не може захистити себе сам. 

«…історія “У нас все нормально” вийшла оптимістичною. І дуже круто, що там є іронія — бо сміх, як і сльози — це терапія, яка допоможе нам пережити, відрефлексувати і розповісти про нашу війну не тільки у жанрі героїчного епосу», — розповідає автор ідеї та продюсер кіноальманаху Олег Кохан.

Нагадаємо, робота над антологією «Війна очима тварин» розпочалася у 2022 році. Перший трейлер презентували на Берлінському кінофестивалі на початку 2023 року, а на Каннському кінофестивалі до створення кіноальманаху приєднався актор Шон Пенн.

Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали