Творці історичної драми «Щедрик» презентували офіційний трейлер

Світло та морок

Історична драма «Щедрик» розповідає про долі трьох різних за національністю родин: українців, поляків та євреїв, яких об’єднало спільне горе — війна: на зміну репресивній машині СРСР приходить каральна система Третього Рейху. За словами режисерки, національну приналежність тієї чи іншої родини намагалися відтворити не лише візуально, а й ментально. 

Щедрик

«Це різномовне кіно, і в цьому полягає основний сенс. Ми маємо поважати кожну культуру, кожну мову, бо це і є демократія», — розповідає режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Для підкреслення розмаїтості культур у фільмі ще звучать святкові пісні, притаманні кожній із представлених національностей, а також відтворено унікальні традиції святкування Різдва. Українську родину зіграли актори Андрій Мостренко, Яна Корольова та Поліна Громова, німецьку пару — сімейне подружжя акторів Яніна Руденська та Якоб Вальзер. Яніна — українка, яка у віці 12 років емігрувала до Німеччини. Також у фільмі з’являються відомі польські актори Мирослав Ганішевський та Йоанна Опозда, які втілили сімейство Калиновських, та Томаш Собчак, виконавець ролі Ісаака. Його дружиною в кадрі стала українська акторка Алла Бінєєва.За словами режисерки, кастинг тривав протягом двох місяців. Найважче було знайти акторів на ролі дітей, так само довго шукали акторку на роль Софії Іванюк. Після довгих пошуків затвердили Яну Корольову. «Щедрик» став для неї справжнім дебютом: вона зіграла свою першу головну роль у повнометражному кіно.

«Я була дуже рада, коли дізналася, що мене затвердили на цю роль. Це неймовірні емоції, але і в той же час велика відповідальність. Я ретельно готувалася до ролі: багато читала, дивилася фільми, вивчала матеріали, які мені надсилала Олеся, аби заглибитися в тематику. Попри свою м’яку, на перший погляд, натуру, вона дуже сильна і, попри свою складну долю, зберегла у своєму серці багато любові: до дітей, до свого чоловіка. Цей стан притаманний багатьом українським жінкам сьогодні. Дуже моторошно усвідомлювати, що події, відтворені у фільмі, стали нашою реальністю: війна, бомбосховища, насилля... Думаю, що українцям дуже важливо подивитися це кіно, бо це наша історія і ми повинні добре її знати, аби ці жахіття не повторилися в майбутньому», — розповідає акторка Яна Корольова, виконавиця головної ролі у фільмі.

Щедрик

У фільмі також зіграли актори Володимир Кравчук, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко. В епізоді з’являється співачка Оксана Муха — заслужена артистка України, переможниця 9-го сезону вокального шоу «Голос країни».

Дивіться історичну драму «Щедрик» з 5 січня 2023 року в усіх відчинених кінотеатрах країни.


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали