TVORCHI створили віртуальний мурал на розбитій ракетами стіні у Києві 

Присвячений композитору Миколі Леонтовичу

13 грудня у Києві гурт TVORCHI в партнерстві з компанією-розробником ADVIN відкрили віртуальний мурал на розбитій російськими ракетами стіні. Проєкт присвячений 145-річчю з дня народження видатного українського композитора Миколи Леонтовича та має на меті через сучасне прочитання привернути увагу суспільства до того, яку силу та міць дає культурна ідентичність. 

«У мирний час мурали створюються на стінах цілих будинків. Під час війни ми створили віртуальний мурал на стіні розбитого будинку. Як знак того, що культурна спадщина має стати фундаментом самоідентифікації кожного українця, яку не зламати», — розповіли TVORCHI.

На віртуальному муралі можна побачити артілюстрацію самого композитора із символічними елементами: журавлями та розбитим серцем, яку виконала українська художниця Ольга Родзік. AR-зображення супроводжується треком TVORCHI Broken Heart, у якому артисти використали семпл народної пісні «Налетіли журавлі» в обробці Миколи Леонтовича. У всьому світі знають «Щедрик» Леонтовича, але крім нього у доробку композитора більш як 150 творів. Саме вони надихнули артистів на створення треку Broken Heart та реалізацію проєкту.

«У нашому суспільстві все ще живе комплекс "недо", який створювався на порівнянні з усім російським: їхня література — краща, мова — більш звична, художники та музиканти — талановитіші. Але це не так. Ми хочемо оспівувати наших геніїв та видатних митців, яким є Микола Леонтович», — додали TVORCHI.

Для реалізації проєкту компанія-розробник ADVIN використала технологію доповненої реальності. 

«Відобразити доповнену реальність на зруйнованій будівлі — це питання із зірочкою, цього раніше в Україні ніхто не робив. Ми розробили трекінг із різних сторін будинку, щоб картинка відображалася якісно і кожен українець міг побачити мурал через камеру свого телефону при запуску додатка Instagram», — розповіла креативна директорка компанії ADVIN Настя Снадна. 

Побачити віртуальний мурал можна у Києві за адресою: вул. Жилянська, 116а. 


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали