Свято наближається: у Києві відкривають виставку старовинних ялинкових прикрас

Покажуть експонати з XIX століття

Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лукʼяновою презентує виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення». Відкриття 22 листопада, а подивитися на колекцію можна буде до 4 лютого 2024 року. 

«Цією виставкою ми прагнемо показати, який довгий шлях Україні довелося пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками. Завітавши на “Київську ялинку”, ви зможете здійснити мандрівку у часі та побачити, як змінювались традиції святкування Різдва крізь роки», — зазначила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

На виставці представлять унікальні експонати — зокрема, оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувались у цілях пропаганди, ведмедика 40-х років, знайденого в руїнах перед Михайлівською площею, Діда Мороза 1926 року авторства Г. Світлицького, ковзани 1920-х років, меблі, яким понад 200 років, грамофон початку XX ст. та святкову сукню ручного пошиття початку XIX ст. 

Також покажуть ялинкові прикраси з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття. 

Окрім цього, відвідувачі зможуть побачити роботи українських митців із зображенням зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва. Під час виставки проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, а також майстер-класи для дітей і дорослих.

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали