Стартує конкурс для жінок-підприємниць «Створено жінками»

Надихаємось на створення власної справи

В Україні стартує конкурс для жінок-підприємниць «Створено жінками». Організатором вчетверте виступила Франко-українська торгово-промислова палата. Цьогорічний конкурс покликаний відзначити підприємниць, які розвивають свою справу в умовах пандемії, спростувати упередження щодо жінок в бізнесі, посилити їхні можливості, а також надихнути не боятися розпочинати власну справу. Адже навіть у Києві власниць компаній лише 28% — а це найвищий показник серед інших українських міст.

Участь в конкурсі є безкоштовною. Для цього необхідно до 30 січня 2021 року заповнити заявку на сайті проєкту.

«В суспільстві й досі існують стереотипи про “жіночі” і “не жіночі” справи. Деякі інвестори все ще вважають, що доля жінок — доглядати за дітьми та варити борщі. Як результат — жінкам важче залучити інвестиції й, відповідно, масштабувати свій бізнес. Для Франції рівність жінок і чоловіків є цінністю і завданням. Політика фемінізації керівних ланок управління бізнесом дала результати — вже близько 40% підприємств створюються за ініціативи жінок або жінками. Я сама веду бізнес в Україні і знаю, з якими упередженнями стикаються підприємиці. Тому я розумію, як важливо підтримувати створення і розвиток компаній, заснованих жінками. Саме тому ми заснували цей конкурс і проводимо його вже четвертий рік поспіль», —сказала Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати.  

 

Учасниці мають шанс поділитися кейсами, знайти підтримку інвесторів, менторів, в тому числі — серед французької бізнес-спільноти. Головний приз премії — 100 000 грн на розвиток справи та ділова подорож у Париж.

В Україні жінки вдвічі рідше, ніж чоловіки, є власницями компаній. І лише 3% жінок є власницями 330 найбільших за обсягом виторгу компаній. Пандемія додала жінкам складнощів — майже 40% стали отримувати меншу зарплатню.

Переможниць конкурсу визначає журі, також передбачені винагороди для другого і третього місць. Журі складається з представників французького й українських бізнесів.

«Ця премія дає значні ресурси жінкам для розвитку їхньої підприємницької діяльності і таким чином сприяє підвищенню їх присутності в економічній сфері», — прокоментувала Матильда Коме, Аташе з питань співробітництва в Посольстві Франції в Україні.

Переможниці минулих років:

2021 р. — Олександра Балясна, засновниця бренду для передчасно народжених немовлят «Раненько».

2020 р. — Євгенія Ніколайчук, співзасновниця та керівна партнерка мережі винних барів, які представляють українських виноробів, Like a Local’s Wine Bar.

2019 р. — Руслана Римарська, засновниця «Будьмо здорові» (ТМ Smakuli), що виробляє печиво без глютену та лактози.


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


Невестам на заметку: какие документы нужно менять после...


Як прийняти невизначеність: 12 правил від Джордана Пітерсона...


Читайте также
Популярные материалы