ТЕСТ: ЧТО ВЫ ЗНАЕТЕ О СТАРЕНИИ КОЖИ?

ЛЕРА ГУЗЕМА: «НА ФИЗИЧЕСКОМ УРОВНЕ МЫ ДРУГ ДРУГА...

SAVE THE DATE: ELLE ACCTIVE FORUM ПРОЙДЕТ В...

МАКС БАРСКИХ И LITKOVSKAYA ВЫПУСТИЛИ НОВУЮ...

НАРЕШТІ ЦЕ СТАЛОСЯ: СЕРІАЛ «ДРУЗІ»...

Цифра дня: скільки українців хочуть бачити російську мову другою державною

Опубліковано свіжі дані соціологічного опитування

Фото: Анна Гончарова,

Рейтинг статьи / 0
3 5 79

Статус російської мови як другої державної в Україні підтримують 12%. Про це свідчить дослідження Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

69% українців вважають, що російська мова може вільно використовуватися у приватному житті, але українська залишається єдиною державною. Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською — 12%.

80% погоджуються з тим, що всі керівники держави та державні службовці повинні в робочий час спілкуватися державною мовою — 56% безумовно згодні та 24% скоріше згодні.

Центр Разумкова опитування про мову

Щодо державної мови спілкування державних службовців у робочий час солідарні громадяни всіх регіонів: Західного — 96%, Центрального — 86%, Південного — 71%, Східного — 64%.

79% українців вважають, що у вітчизняних ЗМІ принаймні половина наповнення має бути українською мовою. 53% згодні з цим безумовно і ще 26% — скоріше, так. Цю думку також підтримують у всіх регіонах України.

скільки українців підтримують російську як другу державну мову

Дослідження проводили з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Тест: Что вы знаете о старении кожи?

Лера Гузема: «На физическом уровне мы друг друга воспринимаем по запаху»

Новина дня: з 16 січня вся реклама в Україні повинна бути тільки українською мовою