Що варто знати про Фредеріка Х — нового короля Данії

Цікаві факти з біографії монарха

Король Данії Фредерік Х офіційно зійшов на престол. Привітати його зібралися десятки тисяч мешканців країни. Про це повідомляє Reuters.

Фредерік Х замінив свою матір, королеву Маргрете II, яка офіційно зреклася трону після 52 років правління. Своє рішення вона оголосила напередодні Нового року — і стала першим данським монархом майже за 900 років, який добровільно відмовився від престолу. 14 січня Маргрете II офіційно передала обов`язки сину, коли підписала заяву про своє зречення під час засідання Державної ради в парламенті. 

У Данії немає коронації. Нового монарха проголосила прем`єр-міністерка Метте Фредеріксен на балконі парламенту — замку Крістіансборг. 

«Я сподіваюся стати королем-об`єднавцем завтрашнього дня. Це завдання, до якого я йшов все своє життя. Це завдання, яке я беру на себе з гордістю, повагою і радістю», — сказав король у своїй першій промові. 

Що ми знаємо про Фредеріка Х? Зібрали факти з життя нового короля Данії.  

55-річний король Фредерік — син Маргрете та принца Генріка, а ще — старший брат принца Йоакіма.

Раніше короля називали party prince — він не був саме бунтівником, проте почувався некомфортно через надмірну увагу ЗМІ та розуміння, який титул отримає в майбутньому. 

У 90-х роках король Фредерік вступив в Орхуський університет, де здобув ступінь магістра політології. Під час навчання він також їздив до Гарварду, проте тоді взяв псевдонім Фредерік Генріксен. Король став першим з данської родини монархів, хто отримав магістерську університетську освіту. 

З 1986 року Фредерік також проходив навчання у збройних силах Данії — спочатку мав звання лейтенанта запасу, проте згодом служив в елітному підрозділі підводних плавців та став капітаном-командором флоту, підполковником армії та авіації.

Король брав участь у 4-місячній експедиції Гренландією, стажувався в данській місії при ООН у Нью-Йорку та впродовж року був першим секретарем посольства Данії в Парижі.

2000 року Фредерік зустрів Мері — юристку родом з Австралії. Пара познайомилася в барі в Сіднеї під час Олімпійських ігор. 2004 року вони одружилися, а тепер виховують чотирьох дітей: Крістіана, Ізабель, близнюків Жозефіну та Вінсента. 

Фредерік та Мері опікуються питаннями сталого розвитку, навколишнього середовища, охорони здоров’я та прав жінок. Пара презентує сучасні цінності та намагається дати дітям звичайне виховання, наскільки воно можливе, — зокрема, відправляє їх навчатися переважно в державних школах. 

Вчинки Фредеріка підкреслюють його слова: «Я не хочу замикатися у фортеці. Я хочу бути самим собою, людиною». Він наполягав, що дотримається своїх бажань навіть після вступу на трон. 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Вікторії Бекхем — 50! Еволюція стилю зірки


Читайте також
Популярні матеріали