Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

Російські фільми не показуватимуть на Стокгольмському кінофестивалі

Культурна ізоляція

Через вторгнення Росії в Україну з прокату кінофестивалю у Стокгольмі, який відбудеться з 9 до 20 листопада, вилучено усі російські фільми. Про це повідомила директорка заходу Беатріс Карлссон, зазначивши, що рішення діятиме, поки триває війна.

українська стрічка Олега Сенцова «Носоріг»

«Шкода ухвалювати таке рішення, але воно необхідне зараз. Дії Росії не прийнятні».

Окрім того, Україну було обрано фокус-країною цьогорічного фестивалю. Це означає, що всі зустрічі та семінари стосуватимуться українського кіно.

Відмітимо, що міністерство культури Франції відмовило Роскіно в участі в кінофестивалі Series Mania, який пройде з 18 до 25 березня, а російські стрічки також були вилучені з прокату кінофестивалю в Глазго.

українська стрічка Олега Сенцова «Носоріг»

На офіційному сайті Каннського фестивалю з’явилася заява про те, що, якщо наступальна війна не закінчиться в умовах, які задовольняють український народ, до фестивалю не будуть допущені російські делегації та будь-хто, пов’язаний із керівництвом Росії. За твердженням Variety, на Росію чекає культурна ізоляція.

Нагадаємо, що минулого року звання «Найкращий фільм» на Стокгольмському кінофестивалі отримала українська стрічка Олега Сенцова «Носоріг».

Текст: Аліса Єрмоленко


Реклама

Популярные материалы

Закуска з печериць та білих грибів


Український фільм «Як там Катя?» здобув дві нагороди на...


Стало відомо, скільки заплатять Леді Газі за роль Гарлі Квінн...


Читайте також
Популярні матеріали