БЕСКОНЕЧНАЯ ЖЕНСТВЕННОСТЬ

10 ЛУЧШИХ СЕРИАЛОВ NETFLIX

МЕНЮ КРАСОТЫ: ЧТО БЫ ТАКОГО СЪЕСТЬ, ЧТОБЫ...

15 РОМАНТИЧЕСКИХ ФИЛЬМОВ ДЛЯ ПРОСМОТРА ВДВОЕМ...

ЧТО ТАКОЕ КАРБОКСИТЕРАПИЯ

Реальні історії жінок про насильство: інтерактивна вистава «Нові шрами» від «Дикого театру» та ООН в Україні

Про це важливо говорити

Рейтинг статьи / 0
3 5 1

Проєкт «Нові Шрами» зібрав реальні історії українських жінок та їхніх фізичних і душевних ран, які так і не змогли загоїтися. Через різні мистецькі формати глядачі зможуть почути ці історії на сцені театру, на телебаченні, а також вперше в Україні стати творцем власної вистави у інтерактивному ігровому форматі. Колаборація ООН в Україні та Дикого театру відбувається в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно-зумовленого насильства, яка щороку відзначається з 25 листопада, Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10  грудня, Дня прав людини.

В Україні та світі гендерно-зумовлене насильство є широко розповсюдженим та систематичним явищем, яке набуло ще більш вражаючих масштабів під час пандемії СOVID-19. Майже половина (49%) жінок в Україні стверджують, що зіштовхувалися із сексуальними домаганнями. Жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. В умовах карантину кількість звернень на Національну «гарячу лінію» із попередження домашнього насильства збільшилась удвічі. 

Проєкт «Нові Шрами» — про насильство, яке важко розпізнати на перший погляд і яке залишає по собі фантомний біль на довгі роки. Насильство може бути різним: психологічним, економічним, фізичним, сексуальним. Страх, що розповідям не повірять, і ганьба, якою таврують постраждалу від насильства — але не злочинця, — змушують мовчати і приховують справжню кількість випадків насильства. Лише визнання проблеми, обговорення та звернення по допомогу зможе розірвати коло насильства і змусити суспільство реагувати — захищати, попереджати, діяти.

Історії «шрамів» зібрали та опрацювали драматургиня Кіра Малініна, режисерка проекту — Наталка Сиваненко, художниця — Леся Головач, над сценарієм вистави-гри працювали Маша Ряпулова  і Ліда Соклакова. Акторки: Анна Кузіна, Анна Абрамьонок, Анна Сердюк, Марина Сердешнюк і Римма Зюбіна.

Календар подій:

25 листопада – запуск ігрової вистави на https://scars.org.ua/

25 листопада 20:00 — прем’єра Київ, Сцена 6, Васильківська, 1 (Довженко-центр)

25 листопада 20:00 — трансляція вистави на YouTube каналі ООН в Україні

29 листопада 22:05 — трансляція перфомансу на телеканалі UA:Культура та MEGOGO

БЕСКОНЕЧНАЯ ЖЕНСТВЕННОСТЬ

«Несмотря на задолженности по алиментам, бывшему мужу удается выезжать за границу», — невыдуманные истории женщин, переживших домашнее насилие

Уперше українка виграла в ЄСПЛ справу про домашнє насильство

Платья Дженнифер Лопес: 11 соблазнительных нарядов певицы

Insta-отчет: что носят fashion-блогеры этой зимой

10 фильмов о принцессе Диане