Чому Китайський, Тайський та Японський привіти обнесли будівельним парканом

«Привиди — це не страшно, а 17 цінних будівель, які знаходяться під загрозою знесення в Києві — страшно»

 

Ресторатори Даша та Міша Кацуріни не стали прикрашати свої заклади гарбузами, привидами та іншими атрибутами Хелловіну. Натомість вони об`єдналися з організацією «Мапа Реновації» та обнесли Китайський, Тайський та Японський привіти будівельним парканом. Розповідаємо, чому обрали таке «оформлення» та яка мета колаборації.

«Замість того, щоб прикрашати фасади наших ресторанів на Хелловін нестрашними скелетами, ми хочемо привернути увагу до по-справжньому страшних явищ. Нещодавно ми були на мітингу на підтримку Квітів України та дізналися, що прямо зараз у Києві під загрозою знесення (через комерційну забудову) знаходяться десятки історичних будівель, які визначають вигляд нашого міста та мають цінність. Вважаємо за необхідне об`єднуватися та зберігати культурну спадщину міста, в якому ми живемо.

У рамках цієї акції, Привіти об`єдналися з Мапою Реновації, визначили 3 будівлі, які ми можемо відстояти та просимо вашої допомоги та підтримки», — коментують ресторатори Даша та Міша Кацуріни.

Цього року проблема вандального знищення архітектури досягла межі. Так, за останній рік знесли 8 цінних будівель різних епох. Але є й гарні новини: громадянське суспільство міцніє і зараз має достатньо потужності для масових протестів, маршів та головне — для постійних та узгоджених дій на захист конкретних будівель.

Разом з «Мапою Реновації» мережа «Привітів» хоче привернути увагу до цінної архітектури Києва, яка знаходиться під ризиком знесення, а саме:

- Павільйон Квіти України на Січових Стрільців, 49 (справа № 640/26374/21)

- Садиба Дмитрієва на вулиці Хорива, 2 (справа № 826/10888/18)

- Садиба Барбана на вулиці Обсерваторній, 6.

Павільйону Квітів України та садибі Дмитрієва загрожує позбавлення статусу та подальший демонтаж. А садиба Барбана у ще більш нестабільному становищі, бо зараз не має статусу пам`ятника та потребує широкого спектру юридичного супроводу.

Мета цієї колаборації: працювати над збереженням цих будинків у правовому полі та продумати можливі сценарії їхнього повернення до тканини міста.

Адвокатський супровід 3-х справ у будинках включає такі завдання:

- юридичну аналітику наявних документів;

- підготовку повного обсягу судової документації;

- відвідування засідань;

- оплату необхідних судових платежів.

Сума, необхідна для покриття видатків на адвокатські послуги протягом першого року: 600 000 грн, тобто 50 000 грн/12 місяців (з урахуванням податків) та приблизно 40 000 на судові збори. Подібні судові справи можуть тривати від одного до 3-х років.

«Ми в Мапі Реновації зіткнулися з проблемою. Прямо зараз близько 17 цінних будівель перебувають на межі знищення, а ресурси громадськості, яка б могла їх захистити, обмежені.

Коли команда "Привітів" поділилася з нами ідеєю інсталяції до Хелловіну і запропонувала влаштувати збір коштів на підтримку нашої діяльності, ми одразу зрозуміли, де це стане в нагоді.

Найважливіша робота, яка потребує купи ресурсів — це юридичний супровід захисту будівель, що опинилися у небезпеці. Нині, на жаль, сили забудовників та громадянського суспільства у правовому протистоянні порівняти неможливо. Вважаємо, що ефективний правовий захист стане фундаментом для запобігання знищенню цінної архітектури», — розповідає Даша Корба архітектор, співзасновниця Мапи Реновації.

Підтримати проєкт та зберегти історично важливі будинки можна за посиланням.

Мапа Реновації — незалежна громадська організація, яка привертає увагу до покинутої архітектурної спадщини Києва. Команда проєкту виступає проти вандальних реконструкцій будівель та займається широкою адвокацією цінної архітектури. Детальніше про діяльність Мапи можна дізнатися на сайті.

 


Реклама

Популярные материалы

10 причин, почему стоит быть осторожными с противозачаточными...


Как похудеть раз и навсегда: 7 правил от австрийского врача...


27 вещей, которые должны быть у каждой женщины к 27 годам...


Читайте также
Стиль жизни / Блог стиль жизни

Модный гид по подаркам на Новый год 2022

Популярные материалы